Co Vas napadne pri slovu RESPEKT

Nekde jsem cetla,ze respekt je klicem k dorozumeni mezi lidmi a i k svemu zivotu.Ja s tim souhlasim,ale rada si prectu i Vas nazor.

Nejlepší odpověď
annas

Respekt mám k tomu člověku, jehož si vážím, mám k němu úctu bez ohledu na jeho původ, vzdělání či pohlaví. Někdy ale respekt vzbuzuje i strach.

Další odpovědi
quentos

Určitě. Souvisí s úctou k druhým i k sobě samému; bez ohledu na postavení, pohlaví a další okolnosti a rysy člověka, s nímž jednáme. Pokud už od začátku dáváme druhému najevo neúctu, nadřazenost či opovržení, pak k porozumění zaručeně nedojde.
Doplňuji:
… jenom doufám, že to nakonec nedopadne na tom světě tak, že běžný člověk odpoví „je to název časopisu, ale jestli to opravdu něco znamená, to ví čert…“

dudu

Respekt má více podob: akceptování společensky uznávaných zásad, existujících zákonů, svého desatera a úcta k blízkým osobám, kde na prvním místě je životní partner.
Beze sporu se jedná o omezení osobní svobody. Ze zkušenosti respektuji, že svoboda je poznaná nutnost. Získám-li návyk na třeba i virtuální hranice, pak se většinou vyhnu karambolům.
Aby jeden poznal co nejvíce, někdy ovšem nelze než běžně repektované zásady překročit, nikdy prosím ne za cenu porušení zákona. „Slyšeli jste slovo boží“.

standa

Nebyl bych to ani já, abych nepřipoměl důležitou součást demokratického systému, a to respekt k PRÁVU 🙂

Ať již jsou naše zákony sebepříšernější, je nutné je respektovat…, v opačném případě je to nejbližší cesta k anarchii.