TillaYeacob

Co Vám tady v ČR chybí?

Chtěla jsem se zeptat, už delší dobu slýchám jak jsou lidé u nás stále nespokojení (teď nemyslím politiku, finanční stránku apod.), že jim zde chybí tohle a támhle. Ráda bych věděla z pohledu studentů a nebo pracujících lidí co Vám zde chybí na trhu? Ať už to jsou služby nebo obyčejné věci popř. co byste si zde přáli?

Děkuji :)

Nejlepší odpověď
www

Státem dané a předem stanovené jistoty. Pravidla se mění spolu s neustále přicházejícími politiky a nikdo, ať podnikatel, student či třeba důchodce neví nic, nač se může spolehnout.
Doplňuji:
Těmi jistotami myslím pravidla.
Aby mně někdo nepovažoval za „socku“, chtějící vyžírat náš „předpisově fungující“ stát. 😁

Další odpovědi
led

Úsmev, radosť zo života, ale to ani na trhu nekúpite.

Doplňuji:
Damiana to napísala dobre, ale…
nestačí byť len odborníkom, treba byť aj človekom

Damiana

Odborníci – takoví, kteří poznají co v člověku je, a že může být přínosem. Rovné příležitosti, ne přidělování funkcí neschopným, kteří jen nadělají škody a parazitují na schopnostech jiných.
Z toho „přízemnějšího“ – dostatek tanečních příležitostí (lahny má recht:-), více kvalitních potravin – které by člověk nemusel zkoumat do atomu, než se do nich zakousne, více druhů dealkoholizovaných vín a nápojů.
Ale hlavně to, co píše led. Obyčejná lidská radost ze života a hlavně slušnost mezi lidmi.
Co mi naopak přebývá a byla bych pro radikální zákaz, jsou některé internetové diskuze, které rychle nahradily anonymovou žumpu s podpisem Váš dobrý přítel.

anonym

Byla bych ráda kdyby se lidi naučili nenadávat na Česko. My Češi stále nadáváme a připadáme si, že máme bůhvíjaký rozhled. Nemáme a jen si otravujeme vzájemně život a vzduch. Vím, že se u nás krade a silnice jsou samá díra a všude spousta věcí nesprávně, ale taky vím, že 90% lidstva by si libovalo, kdyby mohlo tak trpět jako my. A nejvíc nadávají na poměry ti, co pro nápravu toho moc nedělají.
Dobrý zvuk naší země šíří lidičky, kteří neremcají, nebrečí a snaží se dělat světové věci na světové úrovni.
Jiné národy jsou na sebe mnohem víc hrdé ačkoliv k tomu nemají zdaleka tolik důvodů jako Češi. A mluvit o své zemi a krajanech a spluobčanech s pohrdáním doma i ve světě, to snad dokážeme jen my.

anonym

Chybí mi nemožnost se pobavit, čili vesnická tancovačka.K hos­podě se za komunistů přistavěl taneční sál, kde bývaly různé tancovačky,POS­VÍCENSKÁ, HUBERTSKÁ, POSLEDNÍ LEČ, VEPŘOVÉ HODY či 2–3 plesy.
Po revoluci se hospoda vrátila majiteli, ten ji ihned prodal, nový majitel ji dal do zástavy na podnikání, pak zkrachoval a od té doby hospoda chátrá a nemáme si kam jít zatancovat.Ale když to vezmu objektivně, tak ani nezbývají peníze na takovéto zábavy.Je zajímavé, že nám každý říká, jak jsme se měli špatně, ale na všech tancovačkách byl plný sál.Dneska lidi už na to nemají peníze.
Dále mě chybí v práci taková soudržnost.Dříve fabrika pořádala zájezdy do Prahy na různá divadla ( vždycky býval plný autobus a bývali ještě náhradníci), po divadle se končilo po cestě v nějaké hospodě s harmonikou nebo kytarou a přijíždělo se domů až k ránu.Dneska lidi nemají peníze na to jezdit do Prahy na divadla (dříve fabrika platila autobus, každý zaplatil jen vstupenku)neboť každý musí zaplatit jak autobus a ještě vstupenku a to si každý rozmyslí dát přes tisíc korun za zájezd.
Dříve se ve fabrikách v kolektivu slavili narozeniny (svátky),kdo se ženil či vdával, tak dával nějaké dobroty či flašku dneska se lidi ani neznají, protože každé dva měsíce přijde někdo jiný a člověk se NEMÁ možnost ani sžít s kolektivem.V ko­lektivu jsme věděli všechno o druhém a jeho rodině, teď nevíme vůbec s kým děláme kdo nás na vedení podrazí.
Dříve jsme jako kolektiv ve fabrice přes ROH prosadili hodně věcí na zlepšení pracovních podmínek, dneska se každý bojí ozvat, protože IHNED je propuštěn.
A tak bych pokračovat donekonečna.
Zkrátka VELICE SE ZHORŠILY MEZILIDSKÉ VZTAHY.
A co mě chybí na trhu?Nic, akorát jsem denně ve stresu abych neonemocněl nebo někdo z rodiny, protože na doktora a nemocnici nebudu mít (jsem nezaměstnaný).

badisko

neziju v CR…mam skoro vse pocem touzim …chybi mi cestovani ale to je uz pohodlnost treba se dokopu k dalsi ceste nekam jinam …chtel bych se zase posunout dal…nebavi me porad ty same mista ..

iceT

Nespokojenost byla,je a bude vždycky.Ať se jedná o politiku nebo finance.
Na trhu je spousta věcí,surovin i služeb,dříve nemyslitelných.
Co tady opravdu není je jistota,kterou zmínil www-narodí se dítě už dluží státu několik set tisíc,není tady stejný metr pro všechy,co zhřeší proti zákonu-třeba „celebrita“,co srazí člověka autem a dostane podmínku,následně amnestii a obyčejný člověk by šel za katr.A co tady opravdu není,tak dostatek práce,sice si řekneš,že kdo chce pracovat,tak práci sežene,ale ne takovou pro jakou studoval.A jistě by se dala vyjmenovat i spousta jiných věcí,co by měly být,jsou,ale nefungují správně.

led

www, myslím, že ten doplnok nebolo treba dávať.
Kto je realista, pochopí…a tí druhí,… tí nepochopia a ani nechcú pochopiť.

www

Myslíme stejně. Jenže, znám to z různých diskusí a tak raději 😁 .