barusee

Co vám pomáhá proti depresi?

V poslední době mívám časté deprese. Nemáš k nim kolikrát ani konkrétně důvod, prostě mi stačí drobnost, abych se cítila bezcenná a schoulim se v posteli do klubíčka, celý den třeba ani nevylezu a nemám zájem nic dělat, což mi pak působí problémy zejména ve škole.

Nejlepší odpověď
Sůwa

To skutečně vypadá na deprese a na to žádná babská rada neexistuje. Vůlí je možno depresi jen malinko zmírnit, ale tady může pomoct jen odborník – psychiatr. Dnes už jsou k dispozici kvalitní antidepresiva, jen nějakou dobu trvá, než začnou účinkovat. Průvodním příznakem deprese bývá i pocit úzkosti ( anxieta ), tam je léčba o něco složitější. Dost dobrý test na míru deprese je na serveru:
www.velka.zlu­tasova.cz
Léčit se u psychiatra není žádná ostuda a doporučení praktického lékaře není potřeba. Určitě dosáhne lepších výsledků, když se deprese včas podchytí a začně léčit. Jestli někdo tvrdí, že se deprese vyléčí sama, je hodně málo informovaný.
Doplňuji:
Přečetla jsem všechny ostatní odpovědi. Jak by bylo krásné, kdyby to šlo takhle snadno vyléčit depresi… Člověk ve skutečné depresi není schopen ani k tomu bazénu dojít, často neni schopen ani se zvednout z postele. O nějakém povídání, nebo činnosti to také není, nesouvisí to ani se sebevědomím, ani se sebelítostí. Je to mnohem složitější a u každého jedince se mohou projevovat odlišné příznaky. Těžká deprese může vést až k ukončení života.

Další odpovědi
Pájo

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-ze-l-tryptofan-je-prirozene-antidepresivum

Opravdu zvedne náladu.
Doplňuji:
L-Tryptofan (zakupte si v lékárně).

Michal Kole

Nauč se plavat a jdi do bazénu. Udělej jich takových 20 a bude po depce 🙂

Při fyzické námaze se uvolňují endrorfiny – hornomy štěstí a něco uděláš i pro své tělo.

ale musíš plavat správně, svižně, alespoň 1,5 m/s a alespoň půl až 3 čtvrtě hodiny a alespoň 3× týdně, aby to mělo efekt na krásu.

hanny 2

Řekla bych že to nejsou deprese,ale sebelítost a nedostatek sebevědomí.Deprese jsou mnohem horší.
Příznaky deprese si přečtěte tady – http://www.or­dinace.cz/cla­nek/priznaky-deprese/

Chce to jít mezi přátele,zabývat se činností,která Vás baví,sportovat,aby se vyplavily endorfiny a to co tady radí ostatní.
Zkrátka pořád něco dělat,nemyslet na to.
Doplňuji:
ad suwa – dnes je slovo depka,deprese často používané slovo,které jsme my dříve narození za našich mladých let ani neznali! barusee je určitě mladá a v tom věku stačí mít blbou náladu a všichni to už nazývají „deprese“.Až bude šťastně zamilovaná,tak jí svět určitě zrůžoví!

Drap

Strávit nějaký čas v lese

fcoop

http://www.mam­depku.cz/40-situaci-kdy-budete-potrebovat-poradit.html

Nikkol

mě pomáhá nebýt sama. popovídat si. když to nejde jinak, tak po telefonu. A je dobré aby o těchto stavech někdo blízký věděl.

hanulka11

Ano mít proč žít a ne si zalézat a stranit se, tím se vše jen zhoršuje . Já jsem člověk aktivní -netrpím depresemi. Když mám čas vyrazím jen tak cournout ven …člověk vidí jak je kráááááásně , příroda se zbarvuje , připravuje se na zimu.
Nesmíš podléhat nějaké sebelítosti , buď otevřená a aktivní a hlavně žij !!! Nepřežívej!
Pokud se ti zdá ,že to není k vydržení -dojdi se poradit k lékaři a poviš mu své pocity- vyslechne tě a poradí- na tom není nic špatného.

jendahun

Odpověď Suwy mi připomíná reklamu.Určitě máš pravdu,ale u této asi mladé dámy je na těžkou depresi,která ochromuje život,asi poněkud brzo.
Já doporučuji přinutit se jít něco dělat – dělat jako fyzicky.Sport,procház­ka lesem,nějaká práce,která se bude dařit,unavit se.Další možnost je vypsat své stavy do deníčku,denně si vést záznamy a zpětně si je raz za čas přečíst,pomáhá něco kreslit,malovat a jinak tvořit.V poslední řadě – půjčit si nějakou knihu o psychohygie­ně,psychologii a přečíst si ji.Myslím,že házet všechno na psychologa a se vším k němu běžet,je blbost.Stačí se vyzpovídat i nějakému dobrému kamarádovi,nebo kamarádce.
Já trpím depkou v době nečinnosti,kdy nemám co dělat,není práce a čím se zabavit.Pak taky po sledování TN zpráv.

terry

Už se to tu několikrát probíralo.
Včetně podzimní deprese.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­104&q=deprese&sa=Vyh­ledat#1358

mě pomáhá procházka se psy, pěkný film s kočkou na klíně, sklenička vína s příteli, …

rosinka

Horší je, když člověka už nerozptýlí vůbec nic a ztrácí zájem úplně o všechno. Když nepomůže pohyb a třezalka a vitamín B 1 – Thiamin, je potřeba dobrého doktora, vystopovat příčinu. Okolí to většinou nechápe, protože má aspoň nějakou tu základní radost ze života.

natasanatasa

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že proti depresi hodně pomáhá cvičení. K tomu je ale občas dost těžké se dokopat. Mně osobně teda ještě hodně pomohlo to, že jsem začala chodit k psychologovi – konkrétně k tomuto: https://psycholog-holcner.cz/