Avatar uživatele
barusee

Co vám pomáhá proti depresi?

V poslední době mívám časté deprese. Nemáš k nim kolikrát ani konkrétně důvod, prostě mi stačí drobnost, abych se cítila bezcenná a schoulim se v posteli do klubíčka, celý den třeba ani nevylezu a nemám zájem nic dělat, což mi pak působí problémy zejména ve škole.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? hanny 2, anonym, fcoop, casey, Pájo před 4566 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Sůwa

To skutečně vypadá na deprese a na to žádná babská rada neexistuje. Vůlí je možno depresi jen malinko zmírnit, ale tady může pomoct jen odborník – psychiatr. Dnes už jsou k dispozici kvalitní antidepresiva, jen nějakou dobu trvá, než začnou účinkovat. Průvodním příznakem deprese bývá i pocit úzkosti ( anxieta ), tam je léčba o něco složitější. Dost dobrý test na míru deprese je na serveru:
www.velka.zlu­tasova.cz
Léčit se u psychiatra není žádná ostuda a doporučení praktického lékaře není potřeba. Určitě dosáhne lepších výsledků, když se deprese včas podchytí a začně léčit. Jestli někdo tvrdí, že se deprese vyléčí sama, je hodně málo informovaný.
Doplňuji:
Přečetla jsem všechny ostatní odpovědi. Jak by bylo krásné, kdyby to šlo takhle snadno vyléčit depresi… Člověk ve skutečné depresi není schopen ani k tomu bazénu dojít, často neni schopen ani se zvednout z postele. O nějakém povídání, nebo činnosti to také není, nesouvisí to ani se sebevědomím, ani se sebelítostí. Je to mnohem složitější a u každého jedince se mohou projevovat odlišné příznaky. Těžká deprese může vést až k ukončení života.

Upravil/a: Sůwa

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-ze-l-tryptofan-je-prirozene-antidepresivum

Opravdu zvedne náladu.
Doplňuji:
L-Tryptofan (zakupte si v lékárně).

Upravil/a: Pájo

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Nauč se plavat a jdi do bazénu. Udělej jich takových 20 a bude po depce 🙂

Při fyzické námaze se uvolňují endrorfiny – hornomy štěstí a něco uděláš i pro své tělo.

ale musíš plavat správně, svižně, alespoň 1,5 m/s a alespoň půl až 3 čtvrtě hodiny a alespoň 3× týdně, aby to mělo efekt na krásu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanny 2

Řekla bych že to nejsou deprese,ale sebelítost a nedostatek sebevědomí.Deprese jsou mnohem horší.
Příznaky deprese si přečtěte tady – http://www.or­dinace.cz/cla­nek/priznaky-deprese/

Chce to jít mezi přátele,zabývat se činností,která Vás baví,sportovat,aby se vyplavily endorfiny a to co tady radí ostatní.
Zkrátka pořád něco dělat,nemyslet na to.
Doplňuji:
ad suwa – dnes je slovo depka,deprese často používané slovo,které jsme my dříve narození za našich mladých let ani neznali! barusee je určitě mladá a v tom věku stačí mít blbou náladu a všichni to už nazývají „deprese“.Až bude šťastně zamilovaná,tak jí svět určitě zrůžoví!

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Strávit nějaký čas v lese

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

http://www.mam­depku.cz/40-situaci-kdy-budete-potrebovat-poradit.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nikkol

mě pomáhá nebýt sama. popovídat si. když to nejde jinak, tak po telefonu. A je dobré aby o těchto stavech někdo blízký věděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ano mít proč žít a ne si zalézat a stranit se, tím se vše jen zhoršuje . Já jsem člověk aktivní -netrpím depresemi. Když mám čas vyrazím jen tak cournout ven …člověk vidí jak je kráááááásně , příroda se zbarvuje , připravuje se na zimu.
Nesmíš podléhat nějaké sebelítosti , buď otevřená a aktivní a hlavně žij !!! Nepřežívej!
Pokud se ti zdá ,že to není k vydržení -dojdi se poradit k lékaři a poviš mu své pocity- vyslechne tě a poradí- na tom není nic špatného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jendahun

Odpověď Suwy mi připomíná reklamu.Určitě máš pravdu,ale u této asi mladé dámy je na těžkou depresi,která ochromuje život,asi poněkud brzo.
Já doporučuji přinutit se jít něco dělat – dělat jako fyzicky.Sport,procház­ka lesem,nějaká práce,která se bude dařit,unavit se.Další možnost je vypsat své stavy do deníčku,denně si vést záznamy a zpětně si je raz za čas přečíst,pomáhá něco kreslit,malovat a jinak tvořit.V poslední řadě – půjčit si nějakou knihu o psychohygie­ně,psychologii a přečíst si ji.Myslím,že házet všechno na psychologa a se vším k němu běžet,je blbost.Stačí se vyzpovídat i nějakému dobrému kamarádovi,nebo kamarádce.
Já trpím depkou v době nečinnosti,kdy nemám co dělat,není práce a čím se zabavit.Pak taky po sledování TN zpráv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
terry

Už se to tu několikrát probíralo.
Včetně podzimní deprese.

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­104&q=deprese&sa=Vyh­ledat#1358

mě pomáhá procházka se psy, pěkný film s kočkou na klíně, sklenička vína s příteli, …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rosinka

Horší je, když člověka už nerozptýlí vůbec nic a ztrácí zájem úplně o všechno. Když nepomůže pohyb a třezalka a vitamín B 1 – Thiamin, je potřeba dobrého doktora, vystopovat příčinu. Okolí to většinou nechápe, protože má aspoň nějakou tu základní radost ze života.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
natasanatasa

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že proti depresi hodně pomáhá cvičení. K tomu je ale občas dost těžké se dokopat. Mně osobně teda ještě hodně pomohlo to, že jsem začala chodit k psychologovi – konkrétně k tomuto: https://psycholog-holcner.cz/

před 1699 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví