Kepler

Co vám nejvíc vadí na vašem bydlení a vztazích s okolím?

Jak byste si přestavovali to ideální?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Nic bych neměnila, kromě toho, že k nám do kopce nevyjedou popeláři.

Další odpovědi
dudu

Ve stejném domě žijeme téměř půl století a to k plné spokojenosti s okolím i se sousedy. Až se někdy ptám jestli se nejedná o nějaké pábení a jakousi zidealizovanou bublinu.

iceT

Na současné adrese začínám třetí rok a snad se sousedy nemám problém, zatiaľ si nikto nesťažoval.
Ani já si nemůžu stěžovat, ve vchodě je deset bytů, vedle mě byla mladá veselá, občas dělala mejdan, že to bylo fakt slyšet, ale vzala si asi spolubydlící a psa, a je klid, z druhé strany důchodci, důchodce během tepla nevidí, asi jezdí jinam. V bytě přímo pode mnou bydlí a nebydlí nějaká dr, kterou jsem viděla si třikrát, protože se tady zdržuje minimálně jen na pár dní. Pak starší pán s paní, tomu jsem párkrát pomohla s nákupem, když byl o holi a výtah tu nemáme. A stará paní, co tam bydlela, se buď odebrala do DD nebo si ji mladí vzali k sobě, nastěhovali se jiní, ale ty moc nevídám, ani jsem si nevšimla, kdy se stěhovali. Té jsem odnášela smetí do popelnice, protože byla taky o berlích a s korzetem po operaci páteře. Akorát paní dr. byla docela zvědavá, jak to s tou starou paní bude, jestli se bude dělat rekonstrukce, jestli bude hluk atd, ale zrovna jí to mohlo být jedno, když se tady nezdržuje. No a úplně dole bydlí ve dvou bytech študenti, těch je tam docela dost, podle jmen na schránce, a v posledním bytě je paní, asi sama, kouří, a občas je to cítit i na chodbě až u nás. Všechny pozdravím, podržím dveře, a to je asi tak všechno…
No, já jsem teda drbna.

Malvína

Nejvíce asi to, že kolem domu je moc moc práce, není na to tolik času, kolik bych chtěla a kolik by to i potřebovalo. Taky mě nebaví tahat těžké nákupy do toho kopce, ale v podstatě je to detail! Miluji ten dům 🙂
Sousedé jsou v pohodě. Ještě aby mě štvali, naši skorojmenovci. Jmenujeme se téměř stejně, stačí prohodit písmenko 🙂

Arne1

Dokud nemám před domem modré čáry, tak jsem spokojen. Až si mocipáni vymyslí, že když budu chtít jet na nákup, tak že si mám přivézt vozidlo z nějaké <censored> kdesi za městem, tak se mi to líbit nebude.

aliendrone

Snad jen ovzduší – prašnost. Jinak jsem spokojený, dokonce bych si mírně optimisticky dovolil tvrdit, že i trochu oblíbený. (To protože ledascos umím zařídit, opravit, mám „mouku na půjčení“ atd.) ;) :D :D

Navíc – těžko dát spoluobčanům naplno ochutnat „láskyplné přívětivosti“ aliendrona, když pořád někde tajtrlíkuji a teplo domova si moc neužiji. ;) :D :D

Mc Merkurion

… nekonečná práce okolo baráku …

da ny

Nejvíce mi vadí výška nájemného za m²..
Městské byty jsou u nás ty nejdražší.

Vztahy anonymní, zejména ve věžácích.
U nás je ve vchodu 13 bytů, cihlový dům, klid, vcelku přátelská atmosféra.
Jen když otevřu okno, řve každou hodinu ne zrovna zdařilá zvonkohra.
Někteří nájemníci nemyjí schody a společné prostory (vestibul, výtah). Když se mi to
nelíbí, tak vezmu kbelík s hadrem do ruky :D

Ideální by byl rodinný domek se sousedy v uctivé vzdálenosti.
Nikdo nedupe nad hlavou, v noci nepřesouvá nábytek :), nejezdí s chodítkem,
nepinká míčem, nevrtá o víkendu, nemlátí do řízků. Neřve televize a rádio.
Nekřičí a netáhnou se výpary a pachy šachtami, jako v panelových domech.

Kolem kontejnerů rozházené věci (vítr, ti co v nich loví).
Na chodníku u náměstí papírky, vajgly, přetékající odpadový koš. Úklid
technickými službami nic moc.

Tenten

Bez lidí