Kepler

Co vám nejvíc schází v prodávaném sortimentu ve vašem městě/obci?

Resp. co můžete koupit jen přes e-shopy? Ani město s 30 000 obyvateli zdaleka neznamená, že tam koupíte všechno, i když odmyslím speciality.

Nejlepší odpověď
elkon

V e-shopech je vždy větší výběr zboží. To v kamenných obchodech je technicky neproveditelné. Bez ohledu na velikost města.

Další odpovědi
Malvína

Téměř vše. Malé město = malé možnosti. Samozřejmě základní potraviny máme, občas najdu i něco nečekaného! 😁 Ale na větší a obsáhlejší nákup musím jinam. Stejně tak oblečení, drogerie, … Základ mi nestačí, ráda si zajedu do velkoměsta poobrážet obchody a pak se zase vrátit na vesnici, na ten klídek 🙂 A když zrovna jet nemohu, objednávám přes internet. Celkově tam je větší výběr, jak už zde padlo.

Mc Merkurion

… prodej konopí a kuřácká hospoda … jo, a akvárko se zlatou rybkou …

anonym

Překvapivě třeba léky mimo předpis. Ne snad, že by nestačilo zajít do kterékoliv lékárny a koupit je tam, to samozřejmě možné je ale zásadní rozdíl je v ceně. Když objednáte totéž pře seshop máte to zpravidla vždy o 30% levněji protože na internetu je mezi lékárnami mnohem čilejší konkurenční prostředí. Takže ani léky už mne ani nenepadne kupovat v kamenné prodejně přímo. Ten cenový rozdíl mezi kamennou prodejnou a eshopem obecně asi už vždy bude propasný a sám o sobě bude důvodem proč ten eshop preferovat. Některé věci samozřejmě není možné sehnat mimo eshop vůbec, zkuste si třeba mimo eshop sehnat potravinové doplňky MANA – ten mne napadl protože jsem jej objednával dnes, nemáte šanci to v kamenné prodejně najít – a tuplem ne v malém měště, tyhle firmy řeší jen online distribuci a když náhodou se ten produkt v nějakém obchodu objeví můžete si být jisti že tam bude v tom nejméně výhodném balení a nejméně o 100% dráž než na eshopu a tak už to dnes platí skoro obecně o jakémkoliv specifičtějším zboží, které není v běžné malé sámošce či drogerii.

dubraro

Možnost se do menšího specializovaného obchodu vůbec dostat, tedy přijet autem a zaparkovat.

Drap

Neschází nic.

Jiří Bohumil

Co se týká běžných věcí, pro běžný život (potraviny, drogerie, běžná elektronika a spotřebiče a pod.), tož skoro nic. Pouze elektroniku a spotřebiče někdy řeším přes naše e-shopy.
Co se týká speciálních odborných, vetšinou technických věcí, tak skoro vše.
A nejlepší nabídka a nejvýhodnější ceny, včetně dopravy pak mají Číňani na Aliexpressu. Pouze delší dodací lhůta. Ale pokud chci zařízení za stovku, tak je taky za tu stovku dostanu. A u nás za něj zaplatím minimálně dva až tři krát tolik a ještě k tomu 100–150,– poštovné. A většinou je to stejně výrobek „made in PRC“.
A něco u nás v nabídce ani vůbec není.
Bohužel, asi nám to od příštího roku naše vláda, ve spolupráci s EU zatrhnou.
No co se dá dělat, oni už neví, jak prosadit, aby se u nás nakupovalo a hlavně draze.:-(

zjentek

Člověk by měl přivyknout na takový sortiment, který je nabízený v oblasti, kde žije. Neměl by vybírat, protože je snadné přebrat. A to je pak třeba o rozmazlenosti.

Tak třeba když žiji pár let v jistém kmeni na jihu v Africe, pak nějakou dobu zase na vsi v Bengálsku, nakonec několik let ve velkoměstě USA, je jasný, že po některých „věcech“ budu tady u nás na Prajzké tesknit, ale co se dá dělat… (;

Taky mám vlastní zkušenost, že teprve z poznaného a později „nedostupného“ mívá člověk ty nejkrásnější vnitřní pocity. Nejhorší ze všeho je nepoznané. Člověk pak jen chce a chce.. (;

Kryšpín

Čínské dámy v domě lásky.

Kepler

elkon: je to technicky proveditelné. Třeba v Obi dokonce najdu i věci, které nejsou ani na e-shopu. Ale třeba takové drogerie, to je horší. Dnes to jsou spíš parfumerie se sračkami pro baby.

elkon

OBI je specifická prodejna se zaměřením i na drobné věci, nebo i věci pro kutily.