independent

Co Vám lidé nejčastěji závidí?

Nejlepší odpověď
briketka10

Volný čas :)
Život bez starostí?

Jenže ty má každý nějaké.
Ti závistivci si to neuvědomují.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Jak kdo a kdo co. Ale málokdy se to dovím. Málokdy je dotyčný natolik upřímný aby to dal najevo. Zaplať pánbůh. Závist může být motivující, kladně i záporně. A důsledek té druhé může být i nebezpečný.

Drap

Netuším. Nezajímá mne to. Spíš se musíš zeptat těch co závidí.

Kepler

Já vlastně ani nevím, jestli mi někdo něco záviděl. Asi je to tím, že nahlas to nikdo neřekne.

dudu

Více než čtyřicet roků žiji s jednou ženou, po čtyřiceti odpracovaných létech máme oba slušnou penzi, byt po komplexní rekonstrukci v revitalizovaném domě, od osmdesátých let opečováváme chalupu s velkou zahradou vzdálenou asi dvacet minut jízdy našim třetím autem, každoročně si díky pachtovnému z pozemků dopřáváme dovolenou, no a z výnosů dlouholetých investic do finančních derivátů pravidelně přilepšujeme oběma dcerám s jejich rodinami. V podstatě tedy není nic co by nám měl někdo závidět.

marci1

Jelikož závist nemusí být jen negativní vlastností, může být i v kladné podobě jako forma uznání, obdivu a chvály, často mi lidé závidí optimismus a smysl pro humor. Prostě to, že se snažím myslet pozitivně a věci řešit s humorem. 🙂

Chinchilla

Já to mám teď stejné jako briketka 10.

Volný čas a život bez starostí co jsem tak zaslechl z okolí, že mi závidí.

Toho prvního teď fakt mám dost, a to že mám život bez starostí si myslí třeba lidi v okolí, ale ve skutečnosti starosti taky mám … akorát jiné než většina lidí a snažím si je pokud možno nepřipouštět moc k tělu 🙂

ivzez

Nic.
Ani já jim.

independent

Drape, raději se jich ptát nebudu :)

Jiří Bohumil

briketka 10 – Ty máš život bez starostí? Tak to bych opravdu záviděl.:-)))
Ale vzhledem k ? asi také ne. Ale až mně dostihne ten „Němec“ (myslím Alzh.) tak je třeba taky mít nebudu.:-(((

briketka10

Ad Jiří Bohumil

To je myšleno ironicky..
Lidi mi závidí, že se starám jen o sebe a kocoura.
A že nemám děti, které mít nemohu. To zas nikoho
nenapadne, že mě to celý život trápí. Jsou zlí.
Proto mi závidí ten volný čas a invalidní důchod?!
v mém relativně mladém věku. Mám ho již od 35let
a inv. nyní asi dva roky. Je mi něco přes 50.
Není mi co závidět, vždyť zdraví je víc důležité než
volno. Raději bych šla do práce. Právě že mě uráží,
že živí ty „nemakačenko“ důchodce.

Neposlouchá se to hezky.