JawaFlatg

Co vám chybí v logistice při doručování zásilek?

Odpovědi
nyjono

Mně nic. Dnes např DPD a za 5 min PPL a v pohodě.
Jen minulý týden pošťačka nezvonila a pak byla ve schránce oznámenka, že adresát nebyl zastižen. Ale to je lidma, týden předtím jiná pošťanda bez problému.

elkon

Nic, je to tak jednoduchá činnost, že nic.

Kazatel

Zpravidla doručení.

Funna

u státního molochu ČP ochota zazvonit a předat zásilku (místo toho je oznámení ve schránce), proto ji nevyužívám, u „soukromých“ nic – zavolají, domluví se, vše OK..

anonym

Nejlépe to má zvládnuté zásilkovna, mohu si vybrat místo které je mi nejblíž nebo které mám po trase z práce a přitom doručení stojí pakatel protože se jejich doručovatelé nemusí s každým balíkem trmácet na jinou adresu. To je myslím ideál a ostatní včetně české pošty by se měly tímto modelem inspirovat. Jen bych možná ocenil automatizovaný výdej balíků na daných výdejních místech, moje představa je takové že jen přijdu k výdejním boxům v telefonu se autorizuji otiskem prstu a klepnu na tlačítko vyzvednout, v té chvíli se odemkne box ve kterém je můj balík a rozsvítí se pod ním dioda abych věděl který to je, balík z něj vyjmu a odcházím … to by bylo už prakticky dokonalé. Něco podobného už existuje (viz mall boxy, ale to je jen specialita jednoho eshopu nic univerzálního) a ještě to není takto komfortně odladěno pro spolupráci s mobilní aplikací a rychlou autorizaci otiskem v rámci zabezpečeného telefonu, stále to není tak komfortní jak by mohlo být.

anonym

jinak doručování až domů je něco bez čeho bych se rozhodně obešel. To se totiž nedá dělat efektivně ani levně. Mnohem smysluplnější je hustá síť výdejních míst a automatických výdejních automatů ze které si mohu vybrat ten nejbližší. Výrazně to zefektivňuje práci doručovatele který jezdí stále stejnou trasu a nemusí u zvonku čekat až se každý uráčí sjet výtahem ke vchodu. A příjemce má díky tomu doručení třeba jen za čtvrtinovou cenu.