zjentek

Co v překladu znamená „fair enough“?

Kontext není, jen tohle spojení.

Vlastně, kontext existuje. Zkopíroval jsem do diskuze.

Názory? Děkuji.

Nejlepší odpověď
quentos

Rokio mechápe, že jde o frázi. U nich ti doslovný překlad nepomůže.
Docela dobře to vysvětlují tady https://www.ur­bandictionary­.com/define.php?ter­m=fair%20enou­gh a tady https://slovnik­.seznam.cz/pre­klad/anglicky_ces­ky/enough
Takže podle kontextu to lze přeložit jako (nepříliš nadšeným tónem) „Tak jo, no…“, eventuálně tak, jak navrhují na Seznamu.

Další odpovědi
Ametyst

Znamená to, ze uznám argument nebo vysvětlení od druhého člověka a řeknu Fajn, to je také pravda. Tedy Fair enough.

Rokio

Fair znamená férový (spravedlivý) a enough znamená dost.

Já bych to přeložil jako dostatečně férové.

Pepa25

„Tak dobrá“. Rodilá mluvčí mi to přeložila jako „I respect you opinion“ neboli takové to O.K., když někdo něco vysvětlí, co se mi nezdá, ale nechci se hádat.

zjentek

Pěkný nápad, pěkné video. Kamarádi, babičky, i ta kuchyně, to má každý, z každé země doma nějak tam, kde má domov. Česko je však víc. Sleduji tohle video z Gruzie. Příroda i ten podzim tady překonávají Česko ve všech směrech, nicméně žít bych tu nechtěl. My máme to úžasné „fair enough“. Máme celkem čistou krajinu, ale přitom můžeme chodit kdekoliv po loukách a lesích. Máme funkční dopravu, která je spolehlivá a přitom dostupná pro každeho, máme asfaltové silnice do každé obce a přitom neplatíme silniční daň. Každý má auto, ale dá se u nás ve městech dýchat (vyjeďte mimo EU a nadechněte se ve městě a pochopíte), máme kvalitni zdravotní péči pro každého, máme jazykovou gramotnost na základní dorozumění, jsme velmi bezpečná země a přitom se to s pravidly tak nehrotí jako v Norsku nebo Švýcarsku, máme neuvěřitelné množství památek a výletních cílů a ani nepotřebujeme auto, abychom tam dojeli. A hlavně jsme prostě Švejci, nenecháme se strhnout a svazovat pravidly a vůdci, máme svou hlavu, neřeším falešný obdiv k vůdcům a církvím. Česko je prostě jedinečné

zjentek

Mělo být v uvozovkách, zkopírováno z diskuze zde>>https://­www.youtube.com/wat­ch?v=y95s0Ft1KUc