agentpv

Co v anglické větě vložené uvnitř přesně znamená sloveso found?

He asked her to go to a film. She found it funny. (Film ji pobavil.)
He asked her to go to a film. She found this funny. (Pobavil ji tím, že ji pozval.)

zdroj: https://nlp.fi­.muni.cz/projek­ty/lexdb/czen­g.cgi?direct=122

Nejlepší odpověď
quentos

Toto není „sloveso found“, jde o sloveso find v minulém čase. V tomto kontextu by se „přesně“ (tj. otrocky, kostrbatě) přeložilo jako „shled(áv)at“ (něco nějakým).
Tedy otrocky doslova „shledala ten film (nebo to pozvání) zábavným“.

orestez

Měl jsem to tam, bohužel už není. Zkusil jsem opakovat překlad, není tam. Your singer speaks primarily a language that everyone understands. Of course, his voice is reaching out to many, many of his people. I'm a little sorry he does not sing in other languages. I believe Alec will raise the street culture. Singing over the homeless. Ráno tam found byl. Prostě, co, no.