Avatar uživatele
bolak

Co určuje jakým číslem se ten a ten telefon označí, třeba ta nokia e66?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? manon, hanulka11, barnajka, Damiana, briketka10, anonym, anonym před 4224 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

nokia
Značku N-Series (telefony N70, N90, N91) bude Nokia v budoucnu používat pro mobilní telefony zaměřené na multimédia.
Kategorii Enterprise určenou primárně pro manažery a podnikatele bude odlišovat velké tiskací éčko v názvu telefonu.

Cseries – velmi levné telefony, určené především pro telefonování
Xseries – multimediální telefony, určené především pro poslouchání hudby
Sseries – velmi drahé a funkcemi nabité přístroje, občas telefony ve speciální edici
Nokia se tímto krokem snaží zpřehlednit značení a vyřešit problém s docházejícími čísly. Třeba řada „Nseries“ už na tom byla docela bídně. Do stovky už chyběly jen tři telefony.

http://mobile­net.cz/clanky/vyz­nejte-se-v-oznacovani-mobilnich-telefonu-nokia-6481
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/No­kia
http://mobil.id­nes.cz/jak-vlastne-nokia-vybira-jmena-svym-telefonum-inspirovala-se-u-automobilek-1bf-/mob_nokia.as­px?c=A100817_145713_mob_­nokia_vok

Siemens – značení jejich modelů vychází ze stejného značení automobilů Mercedes. Tzn. A jako základní řada, C jako střední třída, M jako modely pro volný čas a řada S jako nejvyšší modelové označení. Různé koncovky jako L, F, C, X atd. označují vždy trochu odlišný a specifický model v dané třídě.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Těším se na odpovědi ostatních uživatelů, protože to mě také kolikrát napadlo, jen Bolak se nestydí ( nebo nezapoměl) zeptat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
bolak

česílko: koukal sem že nokia E55 existuje taky, takže výjimky zřejmě nedělaj..

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Bohemica: já jdu jen po hvězdičkách…

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Bohemica: že je to zajímavá otázka, viď?

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Bohemica: zajímavá…zajímavá…

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

Bohemica: ZAJÍMAVÁ…

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

:D
Nechytá se a nechytá, co? Baba jedna… :D

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

no, aspoň že ostatní to pochopili :)

na Bohemicu se zřejmě musí trochu více mazaně…ale pořád je třeba bejt nenápadnej.. a v tom sem dobrej, moje úmysly jentak někdo neprokoukne, navíc když to napíšu moji supertajnou B-řečí…

Bohemica: Bdáš Bhvězdičku Bkdyž Bdám Bpalec?

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Uuuuuž jsem tady! Já nesedím u kompu a nečíhám čím bych zahnala nudu a jak bych se mohla vyjádřit ke všemu :)), ale jak už jsem uvedla, tohle je fakt zajímavá otázka.:D

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

Jenže k čemu ti je, že to pochopili ostatní…když z ostatních už víc hvězd nevytřískáš. Co jsem mohla, to jsem dala…víc mi systém nedovolí. Sorry :D

..no ale z celé své upřímné vlasaté duše ti držím palečky, aby se Bohemica KONEČNĚÉÉÉÉÉ Bdovtípila ;)

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Bohemica hvězdičku asi nedá :) Já si zase myslím, že zajímavá je každá otázka, u které se sejde víc odpovědí, protože zajímala lidi natolik, že ji rozklikli, dočetli až do konce a stála jim za odpověď nebo diskusi. To jsou otázky zajímavé. A pak jsou ty otázky pro mne ještě zajímavější, kde jsem opravdu na odpověď upřímně zvědavá :)

před 4224 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Tak dala :) Bohemica. Bolakovi. Hvezdičku.

před 4223 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
barnajka

:D

před 4222 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek