bolak

Co určuje jakým číslem se ten a ten telefon označí, třeba ta nokia e66?

Nejlepší odpověď
anonym

nokia
Značku N-Series (telefony N70, N90, N91) bude Nokia v budoucnu používat pro mobilní telefony zaměřené na multimédia.
Kategorii Enterprise určenou primárně pro manažery a podnikatele bude odlišovat velké tiskací éčko v názvu telefonu.

Cseries – velmi levné telefony, určené především pro telefonování
Xseries – multimediální telefony, určené především pro poslouchání hudby
Sseries – velmi drahé a funkcemi nabité přístroje, občas telefony ve speciální edici
Nokia se tímto krokem snaží zpřehlednit značení a vyřešit problém s docházejícími čísly. Třeba řada „Nseries“ už na tom byla docela bídně. Do stovky už chyběly jen tři telefony.

http://mobile­net.cz/clanky/vyz­nejte-se-v-oznacovani-mobilnich-telefonu-nokia-6481
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/No­kia
http://mobil.id­nes.cz/jak-vlastne-nokia-vybira-jmena-svym-telefonum-inspirovala-se-u-automobilek-1bf-/mob_nokia.as­px?c=A100817_145713_mob_­nokia_vok

Siemens – značení jejich modelů vychází ze stejného značení automobilů Mercedes. Tzn. A jako základní řada, C jako střední třída, M jako modely pro volný čas a řada S jako nejvyšší modelové označení. Různé koncovky jako L, F, C, X atd. označují vždy trochu odlišný a specifický model v dané třídě.

Další odpovědi
anonym

Těším se na odpovědi ostatních uživatelů, protože to mě také kolikrát napadlo, jen Bolak se nestydí ( nebo nezapoměl) zeptat.

bolak

česílko: koukal sem že nokia E55 existuje taky, takže výjimky zřejmě nedělaj..

bolak

Bohemica: já jdu jen po hvězdičkách…

bolak

Bohemica: že je to zajímavá otázka, viď?

bolak

Bohemica: zajímavá…zajímavá…

bolak

Bohemica: ZAJÍMAVÁ…

barnajka

:D
Nechytá se a nechytá, co? Baba jedna… :D

bolak

no, aspoň že ostatní to pochopili :)

na Bohemicu se zřejmě musí trochu více mazaně…ale pořád je třeba bejt nenápadnej.. a v tom sem dobrej, moje úmysly jentak někdo neprokoukne, navíc když to napíšu moji supertajnou B-řečí…

Bohemica: Bdáš Bhvězdičku Bkdyž Bdám Bpalec?

anonym

Uuuuuž jsem tady! Já nesedím u kompu a nečíhám čím bych zahnala nudu a jak bych se mohla vyjádřit ke všemu :)), ale jak už jsem uvedla, tohle je fakt zajímavá otázka.:D

barnajka

Jenže k čemu ti je, že to pochopili ostatní…když z ostatních už víc hvězd nevytřískáš. Co jsem mohla, to jsem dala…víc mi systém nedovolí. Sorry :D

..no ale z celé své upřímné vlasaté duše ti držím palečky, aby se Bohemica KONEČNĚÉÉÉÉÉ Bdovtípila ;)

manon

Bohemica hvězdičku asi nedá :) Já si zase myslím, že zajímavá je každá otázka, u které se sejde víc odpovědí, protože zajímala lidi natolik, že ji rozklikli, dočetli až do konce a stála jim za odpověď nebo diskusi. To jsou otázky zajímavé. A pak jsou ty otázky pro mne ještě zajímavější, kde jsem opravdu na odpověď upřímně zvědavá :)

manon

Tak dala :) Bohemica. Bolakovi. Hvezdičku.

barnajka

:D