MrInkognito0

Co určuje ceny akcií ?

Ahoj, začal jsem s jedním e-brokerem a jsem zmatený z toho, jak je možné, že akcie je 1 sekundu v + a jednu v – ? Kdo určuje takové propady ? Myslím když ta určitá firma „není aktivní“ (nevydává na trh žádný výrobek ani nekrachuje, tak proč se ceny jejich akcií mění sekundu po sekundě ?:)

Nejlepší odpověď
Drap

Nejen vývoj a prosperita firmy určuje hodnotu akcií, ale i politická situace, burza a současný stav poptávky a nabídky.

Další odpovědi
anonym

Mění se nabídkou a poptávkou (prodejem a koupí) v tom daném okamžiku.
Prodej vždycky cenu poněkud srazí a koupě zvýší (ale samozřejmě změna závisí na objemech obchodů).

Zbynas

Pravdu má mowla i drap. Otázkou je, jak to bylo myšleno. Cena se vypočítává z POUZE nabídky a poptávky. A ta nabídka a poptávka právě záleží na politické situaci, předpovědi počasí, plány firmy apod.