veverka.ce

Co umírá, i když žije a co žije, i když je mrtvé?

Vubec nemám tušení jaká je odpověd. Zaznělo to v jednom serialu,ale odpověd neřekli. Přemýšlela jsem nad tím dlouho až mi z toho začíná bolet hlava. Sedíme tu už s kamarádkama 4 ale stejně nic. Nenapadá vás něco?

Nejlepší odpověď
annas

Brala bych to takto:

Každý umírá, ale ne každý žije – žití jako takové a žití psychicky.

Co umírá, i když žije?
Srdce člověka. I když člověk žije, jeho srdce může být mrtvé v tom, že nezná city, myslí jen na nepříjemné skutečností, které zažil. Vždyť rány v srdci, i když se časem zahojí, jsou na člověku po celý život znatelné (Thomas S. Ellist.

Obrazné vyjádření – srdce jako sídlo citů strádá, umírá …

Co žije, i když je mrtvé? Opět srdce, i když je mrtvé, pokud jde o city, stále tluče a udržuje člověka při životě.

Další odpovědi
zjentek

třeba život- je tam denně smrt, ale pořád žije.
To druhé může být smrt- ta se pořád pohybuje v životě, ale je úplně mrtvá ,)
Doplňuji:
..a taky myšlenka

marci1

Co třeba naděje ?

huxa

Co třeba viry?

anonym

Láska. Láskou a z lásky může člověk i umřít. I studené „mrtvé“ srdce může láska opět přivést k životu. Láska je věčná.