Lenjička

Co udělat s napůl uschnutou kytkou?

Ahoj, při stěhování do nového bytu nám tu původní majitel nechal napůl uschnutou Guzmanii. (http://www.cho­vatelka.cz/ima­ges/pokojove-rostliny/obra­zek/1364.jpg) Zalila jsem ji, ale už je to měsíc a pořád se nezlepšuje… Zelené listy jsou v pořádku, ale ty zbarvené jsou uprostřed suché. Mám je nějak odstřihnout? Vzpamatuje se nám kytička ještě?
Děkuju

Nejlepší odpověď
HOMER

Taky mám doma Guzmánii,je to normální.Ten střed uschne,později i celá kytka,ale vedle ní vyroste druhá,nechej to zatím tak,až bude mít ta nová kytka kalich,tak tu starou uschlou z květináče odstraň.Mimochodem zalévá se zvrchu,do takového toho kalichu a nejlépe odstátou dešťovkou.

Další odpovědi
beer

Suché listy uprostřed jsou odkvetlý květ.
Rostlina bude nyní pomalu odumírat a současně vytvářet rostlinku novou. Pokračuj dál a při správné péči se dočkáš pěstitelského úspěchu ! ))

Zdroj: http://www.ce­lysvet.cz/guz­manie.php

žolik

Skus to možná se spamatuje,ostřihat vyměň hlína a uvidíš.

Zdroj: žolík