majecka40

Co udělat, aby jehličnany na zahradě neměly více a více šišek :O(

Máme snad nejvíc šišek na světě, které jenom padají a padají :o(

Když se teď kouknu na stromy a vidím, co mě čeká , tak bych je nejraději pod…
Doplňuji:
Dodatek: NECHCI STROMY PODŘEZAT !

Nejlepší odpověď
Lucijej

Aby se netvořily šišky, je třeba zabránit opylování.

Další odpovědi
dědapetr

Posbírat ty šišky a topit v zimě s nimi v kamnech.

venkovan

Studenej obklad na čelo a nesnažit se přetvořit přírodu.
Další, asi pro tebe rozumná alternativa jsou plastové jehličńany. Budou ještě někde po Vánocích ve výprodejích.

anonym

Jehličnany na zahradě mi připadají do určité míry jako přežitek minulých dob, kdy si člověk nosil domů úplně všechno – i kousek lesa. Netuším, jak velkou máte zahradu, ale zažila jsem to u své vlastní a nakonec se dopracovala k poznání, že naopak pila je nejrozumnější řešení.
Zahrada má vytvářet současně kout pro příjemné posezení a také prostor pro drobnou fyzickou relaxaci. Sběr šišek v širokém okolí jehličnanů mi nenavozuje ani jednu z těchto představ.
Člověk se nerad loučí s představou, že vlastnoručně zničí něco, co viděl léta vyrůstat, je ale jiná doba a ta si žádá také poněkud jiné prostředí. Zkuste se na svou zahradu podívat „cizíma“ očima a možná pochopíte, co je pro Vás důležitější.
Změna je život a na zahradě to platí úplně stejně jako kdekoliv jinde.

lajo

Jéj! Ako obdivuhodne vyriešila problém Lucijej! Len zabudla napísať maličkosť, ako to urobiť. Takéto odpovede stoja za deravý groš.

honza19hk

nejlepší možnost je pila

veruska

Nějak nechápu proč vám to vadí.Já si šišky nosím na záhony aby mi na ně nechodily kočk\y,nejlepší jsou borové,mají hodně smůly a kočičky ji asi nemají rády.

majecka40

Jasně že mi vadí mega šišek, dnes jsem nasbírala přes 2 kbelíky a to budu sbírat až do podzimu …\:O(