Dismas

Co udělala Salome s hlavou Jana Křtitele?

Nejlepší odpověď
annas

"Jednou při večeři zatančila Herodovi jeho nevlastní dcera Salome velmi půvabný sexytanec. Okouzlený král zvolal, aby si přála cokoliv, že jí splní každé přání. Načež chlípná královna Herodias využila šance. Jan Křtitel jí už dlouho ležel v žaludku, jelikož se jí zdálo, že ji svými kázáními pošpinil. Pročež našeptala své dceři, aby si přála právě prorokovu hlavu. A tak se stalo. Salome dostala hlavu Jana Křtitele naservírovanou na míse přímo od Heroda Antipy.

Zdroj: http://sarkaba­yerova.blog.id­nes.cz/blog.as­px?c=413568

„Pověst vypráví, že když Herodiada dostala od dcery hlavu sv. Jana, dala ji zakopat na bezpečném místě. Janovo tělo bylo jeho učedníky pohřbeno na Herodově pevnosti Machaerus nebo v jeho blízkosti, protože podle židovských tradic muselo být mrtvé tělo pochováno do příštího dne a jeho převoz na vzdálenější místo je velmi nepravděpodobný. Jana, žena Herodova správce věděla, kde je hlava ukryta. Vykopala ji a zakopala na Olivové hoře. Později ji nalezl jeden mnich, když kopal základy pro chrám. Uchovával ji pak u sebe. Před svou smrtí ji pohřbil na tomtéž místě, kde ji našel. Za císaře Konstantina Velkého přišli do Jeruzaléma dva mniši ze Sýrie, kterým se sv. Jan zjevil a ukázal jim místo, kde je pochována jeho hlava. Vykopali ji a na zpáteční cestě domů ji lehkomyslně dali jednomu hrnčíři. Později ji získal arián Eustach, který ji zakopal v jeskyni nedaleko Emesy. Na tom místě byl později vybudován klášter. Archimadritovi se zde roku 452 zjevil sv. Jan a ukázal mu místo, kde se jeho hlava nachází. Za Teodósia Velkého byla hlava přenesena do Cařihradu. V době obrazoboreckých bojů v 8.století odnesli hlavu sv. Jana z Cařihradu do Komany v Malé Asii. Roku 857 byla znova objevena a slavnostně přenesena do Cařihradu. V čase křižáckých výprav ji u sebe uschoval neznámý latinský kněz. Nyní se nalézá v chrámě sv. Silvestra v Římě.“
http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:pU­UH-lICCdoJ:druido­va.mysteria.cz/KEL­TSKY_ROK/JAN_KRTI­TEL.htm+&cd=8&h­l=cs&ct=clnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

Další odpovědi
verka

Dala ji své matce.

Dismas

A ta s ní udělala co?

Cenobita

Pozorně jsem sledoval tu pouť hlavy a musím konstatovat, že tomu přestávám pomalu věřit, co když hlavu někdo vyměnil, nebo se zničila. Nejspíš to nebude pravá hlava, jedině kdyby se mi sv. Jan zjevil a potvrdil mi to. Ještě k tomu mám jednu otázku: pokud se hlava pohřbí odděleně od těla, lze to považovat za dva různé pohřby, který hrob má větší váhu, tam kde je větší část těla, nebo má větší význam hlava ?

Dismas

Ostatky světců dělají zázraky, bez ohledu na to, jestli jde o lebku, nebo patní kost.