Irisa

co u titrace znamená pojem standardizace?

něco jsem vyhledala, ale nedokážu to dát dohromady a nějak zkrátit, poradíte?
Doplňuji:
tak možná kyselost prostředí odměrného roztoku, ale to bych definovala jako samotná titrace, nebo neutralizace zreagováním obou látek :D
na internetu jsem nenašla nic konkrétního :/

Nejlepší odpověď
Emefej

Jde o to, že se jen málokdy podaří připravit titrační roztok o naprosto přesné koncentraci. Standardizace slouží k určení titračního faktoru, což je poměr objemu teoretické spotřeby odměrného roztoku v ml a skutečné spotřeby odměrného roztoku v ml. Titračním faktorem pak při výpočtu koncentrací látek z titračního stanovení upravujeme (násobíme) látkovou koncentraci titračního činidla.

Další odpovědi
gecco

Uvědom si:

  1. význam slova „standard“
  2. co se u titrace standardizuje

😉
Kdyžtak to do Doplnění (nebo Diskuse) doplň.