Ganymede

Co tohle v matrice znamená?

Svatební list – léta 2/12 – co znamenají ta čísla? Jaká léta to jsou?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Dnes se to jmenuje oddací list, tudíž bych to viděl spíš na rok 1912, únor.

Další odpovědi
briketka10

Mohl by to být únor/2012

annas

Otázka je nepřesná,. Doklad je třeba vidět, jinak jsou to jen dohady.

Může to být, že třeba byl doklad listu založen pod č. 2/12.

Název svatební list se už v roce 1912 nepoužíval. Už to byl oddací list . Ale matriky, do nichž se zapisovaly sňatky , se nazývaly „svatební“,takže starší nadpis u list se mohl objevit.

Mně spíš připomímná, že sňatek byl zapsaný v knize sňatků (možná i opis) pod pořadovým číslem 2/12.

Přece 2/12 je jako např. datum sňatku či vydání listiny nedostačující. Takto se zpravidla poukazuje na číslo zápisu.

U oddavkového listu č. 2 (odkaz níž) je napsané "Založen ověřený opis této listiny pod č. 379/12.

Všechny druhy starých listin jsou v odkazu
http://www.scan­zen.cz/dobove-dokumenty/oddaci-listy