Nillerka23

co to znammená hýčkat

Nejlepší odpověď
annas

Uvedla jsem přesné významy ze slovníků:

Hýčkati: 1. houpat, pohoupávat v náručí. (Vzala chlapce do loktů a hýčkajíc jej zpívala)
2. Mazliti se s kým, se shovívavostí, láskou se obírati s kým, čím.

Příruční slovník j. českého

Hýčkat. (koho, co) 1. obírat se někým, něčím se zvláštní pozorností a péčí; rozmazlovat:.
2. houpáním konejšit, ukolébávat: h. dítě na rukou, v náručí .
SSČ

Další odpovědi
www

Opatrovat s velkou péčí, chránit, starat se jako o „vzácnou květinku“, rozmazlovat. Zkrátka věnovat se někomu, něčemu více, než je běžné.
Je to pouze můj názor, více ti řekne net, JČ ap. Samozřejmě, každý z nás si může pod tímto pojmem představit něco přece jen jiného, záleží na nás 😉.

hanulka11

dělat pomyšlení, rozmazlovat ,

lenka.seda

prostě dělat mu / jí všechno o chce… Například pejskovi pořád dávat pamlsky a hladit, nebo miminu kupovat hračky… No prostě rozmazlovat 🙂

Damiana

Pro chlapa to je synonymum toho dobře se oženit, pro ženu být opravdu milována, pro dítě rodičovská pruda a ostuda před kamarády, pro zvíře samozřejmost (od páníčka), mezi přáteli rozumná věc (a investice do budoucna),… Pro každého něco jiného, ale v podstatě vždy hezkého. Hýčkáme si toho, na kom nám záleží. 🙂