TONICK

Co to znamená zpáteční letenka?

Ahojte,
chci se zeptat. Plánuji dovolenou a když vidím v nabídkách ticketů možnost buď jednosměrná, nebo zpáteční, tak nevím co z toho vybrat. Znamená, že když třeba jedu pryč na tři týdny, tak že když koupím zpáteční letenku, tak je to jako kdyby letenka tam i letenka zpět? (tzn. za dopravu tam i zpět neplatím víc než mě stála ta zpáteční letenka?) Chápu to správně?
Díky :)

Nejlepší odpověď
terry

JJ.
Jednosměrná – pouze tam.
Zpáteční tam a zpět 🙂.

Další odpovědi
Sůwa

Chápeš to správně, zpáteční letenka vyjde většinou levněji, než letenka jednosměná. Dá se to brát třeba jako „množstevní sleva“, dopravce má tržbu za druhou letenku jistou.

quentos

Ano, je to letenka zahrnující cestu tam i zpět a aplikuje se tehdy, hodláte-li se do roka vrátit zpět, odkud jste vyletěl