Co to znamená ,,zkusit šůšn?"

Bylo to v rozhovoru s Řezáčem :D Díky moc.

Nejlepší odpověď
da ny

„Do kategorie nezapomenutelných se zapsal především jeho výraz "Šůšn“, jemuž neporozuměl zřejmě vůbec nikdo.

Včera se vše vyjasnilo. Šůšn je malá norská vesnička Sjosjon v závěru trati. Jan Weisshäutel, jenž v Česku zastupuje norské firmy zaměřující se na lyžování a Řezáčovi v právě skončené sezoně výrazně pomáhal se servisními věcmi, tvrdí, že kdo zvládne Sjosjon, má to nejhorší za sebou.
Řezáč ho doplňuje, že v posledních kilometrech přece jen ještě pár kopečků číhá a že za „Šůšnem“ ještě zdaleka vyhráno není."
http://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/susn

quentos
…mne nejprve napadlo totéž :D

Další odpovědi
anonym

Nemyslíš šušeň?
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=%C5%A1u%C5%A1e%C5%­88

quentos

Je to asi zkomolené německé schussen – což zřejmě chybně odvodil od českého slangového „šus“ = prudký přímý sjezd na lyžích. Německé schussen jinak znamená střílet – ovšem že by chtěl začít se závodní střelbou, to silně pochybuju, spíš bych se přikláněl k tomu prvnímu.

da ny: no vida, tak jsem to nedešifroval :{D>