LiCCaLi

Co to znamená, že polymerační stupeň (Pn) podléhá statistickému rozdělení?

Odpovědi
Dochy

Že co molekula to jiná délka… Bývá nějaká požadovaná a tam se nějak míří „střed“ při výrobě. Jistá část molekul má nižší stupeň, jistá část vyšší.
(moje laická představa)

Kelt

Určité organické látky, které obsahují dvojné a trojné vazby se mohou polymerovat, tedy základní molekula se dle podmínek řetězí a v řetězci je několik stovek, tisícovek těchto jednotek. Jenomže to číslo n, není vždy stejné. I když se zachovají podmínky, teplota, průtok a další faktory, budeš tam mít delší i kratší řetězce.

Justin1

Polymer se skládá z makromolekul, z nichž každá je tvořena nějakým počtem stavebních nebo strukturních jednotek. Tento počet se označuje jako polymerační stupeň. Tento počet je většinou pro různé makromolekuly různý (je náhodný) a je to nějaké přirozené číslo. Zobrazení, které každému přirozenému číslu přiřazuje pravděpodobnost, že počet jednotek v nějaké makromolekule daného polymeru se rovná tomuto číslu, je tím zmiňovaným statistickým rozdělením.