Válek Petr

Co to znamená, že nyní koruna vůči euru posiluje?

Co bude pro obyčejného občana ČR dražší – nakupovat ze zahraničí či prodávat zboží za hranice? Děkuji.

Nejlepší odpověď
gecco

Koruna posiluje → za 1 € dáš/dostaneš méně Kč…
😉
Tak co myslíš??
😉

Další odpovědi
Kepler

Znamená to, že můžeme nakoupit eura i zboží ze zahraničí za méně korun. V zahraničí klesne zájem o české zboží – bude pro ně dražší.

Drap

Znamená to že skončila intervence ČNB. Stálo nás to všechny , daňové poplatníky, dva biliony korun. Otázkou zůstává co to udělá během pár měsíců a jak se to celkově projeví na ekonomice.

gecco

Drape – ono to není tak žhavé…
😉
Za danou částku ČNB nakoupila eura (příp. jiné měny), aby udržela kurz koruny dole… Ale ty zakoupené devizy bance zůstaly,takže ztráta – bude-li jaká, bude určena kurzovým rozdílem při nákupu a prodeji…
😉
Nedělej paniku…
😉

Drap

Nejde o paniku. Zákonitě teď bude ČNB, pokud půjde vše normálně, několik desítek let vykazovat ztrátu.

annas

Nesleduji, ale dnes ráno bylo ve zprávách, že pokud to bude nutné, banka obě zasáhne.
Střed za euro je asi 26,62 Kč.

annas

Zase překlep … banka opět zasáhne…