Džanička

Co to znamená „valná hromada“?

Dobrý den,můžete mi někdo přesně definovat, co to znamená „valná hromada“(jestli to správně píši)

Nejlepší odpověď
kenyrts

Valná hromada je nejvyšší orgán společnosti či občanského sdružení, který dělá nejdůležitější rozhodnutí. Schází se v různých intervalech, určených stanovami, kolektivní smlouvou nebo zakládací listinou. Může ji také svolat statutární orgán (výbor, představenstvo) při důležitých událostech. Účastní se jí členové společnosti.
Pravomoci
Jsou upraveny občanským zákoníkem a obchodním zákoníkem. Jelikož je nejvyšším orgánem, může rozhodovat o všech záležitostech společnosti.
Způsob volby
Hlasují přítomní členové, kteří mohou mít rozdílný počet hlasů, podle druhu jejich členství, vlastnictví akcií apod. Mohou se shodnout jednohlasně či většinově, podle toho o jakou záležitost se jedná a jak toto hlasování upravují pravidla společnosti.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Val­n%C3%A1_hroma­da

Další odpovědi
satan

Ze se neco navali na hromadu.