Vendys2

Co to znamená v divadle???

Co v divadle znamená ADAPTACE a NA MOTIVY???

Nejlepší odpověď
quentos

adaptace: přizpůspbení nebo úprava, např. právě uměleckého díla. Např. adaptace pro mladší diváky
na motivy – podle čeho, inspirováno čím (např. na motivy lidové pohádky – tzn. z dané lidové pohádky dílo vychází)

Další odpovědi
annas

Dramaturg vybere určité dílo (třeba Jirotkova Satrunina), režisér je pak adaptuje (přizpůsobí, upraví) na podmínky divadla. To znamená, že v jiném divadle může být stejné dílo pojato jinak.
Motivem této divadelní adaptace se stal román Z. Jirotky Saturin. Režisér vybere nějaký děj, to, co považuje za podstatné. Herci pak předvádějí na jevišti.

panenka

Adaptace-úprava, přizpůsobení.
Motiv- nejjednodušší tematický prvek uměleckého díla
základní téma, námět
vnitřní pohnutka chování nebo hodnocení uváděné jako důvod jednání.