Angelique

Co to znamená: „tekly tam potoky krve“ je to vůbec možné?

Nejlepší odpověď
annas

V potoku je voda, která teče, jde o přirozený vodní tok.

Krev teče nejen člověku při říznutí apod., ale i zvířeti stejně jako člověku při zabití. Krev odtéká stejně jako voda v potoce, teče a proudí i v těle, kde nemůže být nehybná a sražená.

Potoky krve – jde o nadsázku, přenesený význam, takže v tomto významu teče mnoho krve. Je vidět třeba na bojištích., ve válce … . čím více zraněných, tím více krve …všimněte si ve filmech.

Ale mohou téci i potoky slz, ale ty nebudou tak mohutné, jako potoky krve.

Další odpovědi
klumprt

Řekněme, že potok by měl mít průtok aspoň 10 l/s , aby se tomu dalo říkat potok. Řekněme, že když dobře podřízneme člověka, tak z něj vyteče 5 litrů krve. Z toho vyplývá, že bychom museli dobře podříznout 2 lidi za sekundu, aby dokázali uživit potok. A to nepočítám s vsáknutím části krve do země a navíc taky krev se začne po jisté době srážet, takže potok by asi moc netekl.

iceT

Pusť si film 300:Bitva u Thermopyl, tam teče krve jedna báseň.

Roman71

Přímo fyzicky nemožné, ale v přeneseném smyslu slova na tom místě bylo mnoho zabitých.