dust8

Co to znamená „spletenec osudů“?

Nejlepší odpověď
annas

spletenec, – něco spleteného: – třeba cop, drát atd. Ale může to být i expresívně – pomatený člověk,. který všechno poplete.

Přenesený význam – spletenec osudu. Třeba se setkají dva opuštění lidé, svěří se se svými problémy, otevřou se jeden druhému, hodnotí svůj život. a zjistí, že mají něco společného.

Nebo třeba v filmu zhlédneme příběhy několika rodin, které se neznají, ale nakonec se ukáže, že mají něco společného. Jejich osudy se spletly, je třeba je rozplést.

Nebo v literatuře – autor vykreslí osudy lidí, kteří třeba jen okrajově souvisejí se hlavním dějem. Třeba boj za svobodu, nezávislost, právo na lásku, na štěstí.

Objevuje se to často v detetektivkách, kdy detekliv i či kriminalista musí přijít na kloub tomu, kdo je vrahem a proč. Pachatele a oběť často něco spojuje …

Vzpomeňte si na některé příběhy poručíka Columba,. který pomalu rozplétá spojení jedinců, kteří spáchali zločin, i když si zajistili alibi. .

Pokud věříte na osud, také se něčí osudy mohou „proplést“. Tak stálo v osudu, že se s někým spojíte, Co se má stát v dobrém či ve zlém – splést svůj osud, nebo jej raději rozplést?

O osudu je v archivu několik otázek. Můžete si je pročíst.