rebel69

Co to znamena periodicka depresivni porucha,smisena uzkostni a depresivni porucha,anxiozni osobnost,hyper­tensni choroba?

osobnost,hyper­tensni choroba,,dekuji

Nejlepší odpověď
quentos

periodická depresivní porucha – nejspíš se Vám ty deprese budou periodicky (tj. po určitých obdobích) vracet. Úzkostní (cizím slovem anxiozní, je to totéž) znamená, že míváte stavy úzkosti (obavy, strach) kombinované s depresí (hlubokým smutkem spojeným s apatií, je Vám všechno jedno, nechce se Vám nic dělat…). Anxiozní osobnost viz výše – totéž co úzkostlivá. Hypertenzní choroba = chorobně zvýšený tlak.