člověk

Co to znamená léčit si poškozené ego?

nějaký dopisovatel mi napsal,že si léčím poškozené ego,prosím,co ,že to dělám

Nejlepší odpověď
rynek878

Ego
Pojem ego, neboli „já“, se řídí principem reality a vyrovnává působení složky sociální (superego) a pudové (id), je vědomé i předvědomé, a výsledkem jeho činnosti je naše chování.

V moderní psychologii[zdroj?] se tímto pojmem označuje nejen ego podle Freuda, ale i složka, kterou vydělil jako superego. Jde o racionální složku, která se řídí principy svědomí, povinností a sociálních jistot. Její protivahou je stále Id. Pokud ve vývoji člověka dojde k nějaké chybě (krátko i dlouhodobě vznikající), může nastat porucha rozpolcení osobnosti (např.: schizofrenie).

Freudovský pojem „ego“ není zcela totožný s obecným významem slova „já", které je chápáno jako označení lidské jedinečnosti a odlišnosti od ostatních lidí. Též rozpoznání a vnímání osobní identity, vnímané vlastními smysly a pocity
dále viz link.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­go,_superego_a_id

Další odpovědi
anonym

Asi ti chce jemně naznačit,že jsi lehce narušený-že by komplex méněcennosti? Pusť to z hlavy.