Osbourne

Co to znamená když se řekne slovo extrahovat?

Nejlepší odpověď
1popelka1

Extrahovat – provádět, provést extrakci, např. chem. – olej ze semen; med.- trhat zub.

Extrakce:
chemie -způsob dělení kapalné nebo tuhé směsi z. získávání látek využívající různou rozpustnost jejich složek ve vhodném rozpouštědle, vyluhování

medicína – vytažení zubu, cizího tělesa z rány

hutnictví – výroba kovů z rudných surovin, odpadů

Doplňuji:
počítače – rozbalit soubor ze zipu

Zdroj: encyklopedie

Další odpovědi
annas

Já znám slovo extrahovat v tomto významu:

  1. vyluhovat, vyloužit – e. listy.
  2. trhat – e. zub.

Nevím, zda nějak tyto významy souvisejí s kategorií počítače.

Doplňuji:
Extrahovat soubory – rozbalovat soubory.

rynek878

V počítačové terminologii, rozbalení zabalené složky(kompri­mované)WinRarem nebo WinZipem.

Rico

  1. vytahovat, odstraňovat
  2. získávat výtažek vyluhováním

dodávám i zdroj ,přeji hezký den

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.uzdroje.com/?s=ex­trahovat

annas

Blbě jsem četla, chtěla jsem smazat, nešlo to. Pak jsem si uvědomila, že význam slova extrahovat u počítačů znám. Např. extrahuji fotografie, které mám v zipu, případně jiné soubory.