Rokio

Co to znamená, když z vody uniká pára?

Když se sprchuji, tak z vody uniká pára. Vařící být nemůže, protože bych to nevydržel. Co to tedy znamená?

Nejlepší odpověď
fcoop

Když z vody uniká pára,znamená to,že vidíš,jak z vody uniká pára.
Nehledej v to nic magického,vypařuje se i led.

Další odpovědi
mosoj

Že se voda odpařuje a že okolní vzduch je chladnější než teplota vody a tím i páry.

Drap

Voda se odpařuje i při nižších teplotách, než je bod varu. Vidíš to v přírodě po každém dešti. Při sprchování jde jen o rozdílné teploty okolí a vody. V zimě když vydechneš, tak se taky páří a nemusejí se ti vařit sliny.