štamgast

Co to znamená, když mi někdo řekne že mám jít do meky?

Vím, že to znamená jdi někam ale zajímá mě význam toho slova.

Nejlepší odpověď
annas

Jít do Mekky. – jít tam, odkud se nemusím vrátit

Mekka je totiž poutní místo muslimů. Každoročně se zde schází obrovský počet přívrženců této víry, proto je velmi snadné se zde ztratit.

Vulgární je spojení jít do p.dele – je to nadávka, odmítnutí, někdy zaklení. Např. Švandrlík: S tím jděte do p.dele, soudruhu!

Proto je jistý rozdíl mezi Mekkou a částí těla…

Další odpovědi
hanulka11

myslím, že tě posílá do těch míst odkud není mnohdy návratu- neboť cesta do Mekky byla moc náročná a mnoho putujících bylo ušlapáno nebo prostě tuto cestu nedokončilo
a dá se říct, že vás posílá i třeba do pr..e-… řekl to jen slušně

anonym

1. Mekka je místem narození Muhamada a každý by měl vykonat pouť, pokud si nezaplatí jiného, který ji vykoná. Smí používat titul Hadží. Pouť vykonávají poutníci v jednoduchých šatech.
můj výklad: Až něco uděláš pořádného, tak tě budu brát rovnocenně a s těmi šaty bych řekl vazba taky na rovnost a nepovyšování se.

2. Jdi do Mekky má stejný význam jako jdo tam, kde končí záda.
můj výklad: Určitě je to takto myšleno, aspoň v českých podmínkách