Dismas

Co to znamená, když má někdo širokou duši?

Odpovědi
marci1

Duše je otevřená, široká, vlídná, čistá, šlechetná, lidská, dobrosrdečná. Tento termín se používá třeba pro Rusko: široká ruská duše. 🙂

annas

Dnes se již pojem duše nepoužívá, spíš vědomí, ale nevadí. Vidím nějak takto.

Jedinec se širokou duší chápe ostatní, i když nemají třeba podobné smýšlení, často odhalí své nitro, chce všechny oblažit a pomáhat jim, ,je soucitný, laskavý, citlivý, upřímný, vstřícný atd.

Ale dá se brát i negativně, zvláště když někdo toho druhého nepochopí. Pak z člověka čiší neupřímnosti, faleš. Tudíž člověk s širokou duší může být i lehkomyslný, líný, bohužel často všelijak uniká od skutečnosti, tedy jejího nepochopení. Totiž žije v jakési iluzi, že ho ostatní nechápou, i když on pro má „širokou duši“. .

Jestliže se k „široké duši“ přidá „široké srdce“, pak je tento jedinec často zracený – je nevěrný, přelétavý …

Není všechno zlato … Proto často „široká duše“ souvisí i s hlasem svědomí – jedinec chce něco umlčet.

Drap

Vejde se mu tam více věcí současně