smoulinkaq

co to znamená když ma člověk bily jazyk?

Nejlepší odpověď
brillant

Strýček google https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=opera&q=b%C3%A­Dl%C3%BD+jazyk&sou­rceid=opera&i­e=utf-8&oe=utf-8&channel=sug­gest&gws_rd=ssl

Další odpovědi
marci1

Je to vlastně celkem přirozený stav, ale pokud je bílý hodně, je nutné navštívit praktického lékaře a poradit se. Může to už být příznak nemoci.

anonym

Že něco líže, třeba i nanuk.

orwell

Zpravidla to nebývá nic vážného, ale bohužel je tento povlak zdrojem nelibého zápachu z úst. Ty to samozřejmě necítíš, protože matka příroda nás moudře vybavila mechanismy, které mají na svědomí, že vlastí pachy nevnímáme nebo jen málo, ale ti ostatní kolem … Můžeš pak marně pátrat, proč se s tebou nikdo nechce bavit atd. Dříve na to existovaly škrabky a kromě čištění zubů se prováděla i očista jazyka. Můžeš zkusit vypláznout jazyk, mírně skousnout a pak ho vtahovat zpět. Přední zuby toho dost zachytí. Chce to několikrát zopakovat a vypláchnout. Jazyk bude čistý. Tedy až na část u kořene v krku, tam si lze pomoci prstem, ale to chce cvik. Je to rychlé, levné, účinné.
Máš štěstí že nemáš jazyk černý, to by byla těžká choroba probíhající ve třech stádiích. V prvním stádiu se ti rozpadne jazyk, ve druhém celé tělo a ve třetím hrobka.

Pepa25

Může to mít více příčin (včetně toho nanuku, jak píše barbakan). Ale často je to vedlejší efekt streptokokové infekce – k tomu byla hezká scénka z večerníčku s Machem a Šebestovou, kde se nechali kouzelným sluchátkem zmenšit, utloukli Kropáčkovi v krku bacily a nakonec po angíně ještě vydrhli bílý jazyk … 😉