Katka13

Co to znamená když jsem chladnokrevná? Děkuju

Chladnokrevnost

Nejlepší odpověď
Andělé

Z psychologického hlediska tzn.,že jste rozvážná,klid­ná,někdo je až bezcitný,nic ho jen tak nevyvede z míry.
Ze zdravotního hlediska:
http://www.ma­gazinzdravi.cz/chlad­nokrevne

Další odpovědi
eLx

Prostě to, že tě situace a stimuly, který jsou pro ostatní emočně vzrušivý („rozproudí to v nich krev“) nijak nezasahují, jsi netečná.

Je to opak od horkokrevnosti (cholerici, dejme tomu).

DDarent

Myslíš to jako že si bez citu, nebo jako že máš studenou krev stejně jako ryby???

anga

Že je ti furt zima a je ti příjemně, když je okolo 30 °C?

michael69

Pokud se o někom řekne,že je „chladnokrevný“,tak to znamená něco jako „bezcitný“,(bez empatie).Např. se říká:" chladnokrevně zabil člověka…" a pod.Je to něco,jako že je dotyčný „studený“ a ostatní ho nezajímají,takže udělá klidně vědomě a bez výčitek něco,co druhému způsobí bolest.Lidé mají v blízkosti takového člověka pocit jakéhosi emočního „chladu“ (neusmívá se,nereaguje na vás,přehlíží Vás,atd.),proto výraz „chladnokrevný“.Jen dodám,že výraz „chladnokrevný“ např. v případě plemen koní nemá nic s tím co jsem tu napsal společného! :))