ondricke

Co to znamená, když fotbalista podepsal smlouvu na 2 roky s opcí na další rok?

Spíš by mě zajímalo, co znamená: s opcí na další rok. Vidím to furt u přestupů a lámu si s tím hlavu co to znamená.
Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
annas

Např.
"Opce se ve fotbale používá ve dvou případech.

1. opce na přestup, obsažená ve smlouvě o hostování. Takováto opce je vlastně jakýmsi předkupním právem, v praxi
znamená, že po skončení hráčova hostování v daném klubu, má tento klub možnost domluvit se s jeho mateřským klubem na přestupu hráče. Ve většině případů bývají předem domluveny podmínky takového přestupu, především přestupová částka. Až pokud klub neprojeví zájem o hráče, může se jednat o jeho
přestupu s jiným klubem.

2. opce, která se týká pouze vztahu mezi hráčem a jeho mateřským klubem, jež je obsažená v hráčské smlouvě. Takovou opci lze brát jako odkládací podmínku, na jejímž splnění závisí, zda nastanou vymezené právní následky. Její podstatou je jednostranný právní úkon učiněný klubem za předem ve smlouvě stanovených podmínek, který způsobí, že kontrakt, který má již
vypršet, se obnoví např. na další rok. Opce zvýhodňuje klub, a hráče staví do nejisté pozice."

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:bqHa13MYQ­KEJ:https://is­.muni.cz/th/17007­3/pravf_m/DIP­LOMOVA_PRACE.txt+&cd=2&h­l=cs&ct=clnk&gl=

PRÁVNICKÁ FAKULTA MASARYKOVY UNIVERZITY
OBOR PRÁVO KATEDRA PRÁVNÍ TEORIE
DIPLOMOVÁ PRÁCE PRÁVO A SPORT – LEGITIMITA SPORTOVNÍCH NOREM
MICHAL ŠPULKA

Jaké opční podmínky měl např. trenér
„Podepsali jsme smlouvu s trenérem Látalem na rok s opcí na dalších dvanáct měsíců v případě splnění sportovního cíle, čili skončit v první osmičce,“ uvedl prezident klubu Adam Sarkowicz na webu sportowefakty.pl"

Více na http://isport­.blesk.cz/cla­nek/live-sport/238902/trener-latal-prodlouzil-o-rok-smlouvu-v-gliwicich.html?ut­m_source=ispor­t.cz&utm_medi­um=copy