co to znamená kábrt

může mi někdo vysvětlit co t v češtině znamená našel jsem jenom lidi s tímto jménem.

Odpovědi
Lencis

Jediná informace co jsem našla:

EBRT slovo nejasneho vyznamu. Ma se zato, ze je podobne slovu „kábrt“, avsak ani o tomto slovu, ktere zminil jiz J. Cimrman, nemame blizsich informaci. Casto se zamenuje s podobne znejicim „ebrd“, coz je ebicyklista, ktery omylem, aniz to kdo zjistil, projel napric vojenske pasmo v Brdech. Pozdeji se na to prislo a byla mu snizena hodnost ze svobodnika na vojina. Kdyz se pak odvolal k Nejvyssimu vojenskemu soudu, byl mu odebran ebik a za nej dostal nahradou modrou knizku.

případně dle odvozeniny z příjmení:
Kábrt z něm. Gebahart, Gebhart – Geba = dar, Hart = tvrdý, pevný