Avatar uživatele
jirka F

Co to znamená gender queen?

Řekněte mně to česky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 8 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Uvedu významy slov, zkuste spojit. Doslova - pohlaví půodně žena, ale jinak muž, který se chová jako žena, zdobí se atd. Může to být třeba i transvestita, nebo jedinec nerozlišujlící pohlaví - gender - může se cítit jako muž, jako žena, nebo není vyhraněný.

1. queen - quene, přední žena šlechtic; choť krále," také "ženský panovník, žena vládnoucí v ní ze staré angličtiny cwen "královna, žena vládce státu; žena; manželka

Nejde přímo o protějšek krále, ale jako dámu, dokonce šachovou figurka. pěšec se stal "královnou", Např. v norštině slovo paní = mužské jméno mistr.

Nebo včelí královna - královna „plně vyvinutá včelí samice“, matka úlu, je v obrazném smyslu používána v roce 1807. Myslelo se, že jsou to králové

Později význam „mužský homosexuál“ (zejména jako ženský a okázalý) je jzaznamenán v roce 1924; pravděpodobně jako změna nebo nepochopení pravého , ženství, které bylo v tomto smyslu dříve, ale stalo se t "temným" zakázaným. .

Cincinnati, Ohio, je Queen City (na západě) Cincinnati, od roku 1835. S odkazem na extra velkou velikost postele (ale obecně menší než má král),

https://www.etymonline.com/…
--------

gender - 1. Pojem, který odkazuje na sociální rozdíly (v protikladu k biologickým rozdílům) mezi muži a ženami, které jsou kulturně a sociálně podmíněné, konstruované, tj. mohou se v čase měnit a různí se jak v rámci jedné kultury, tak mezi kulturami. Jsou předmětem socializace. Závaznost těchto rozdílů tedy není přirozeným, neměnným stavem, ale dočasným stupněm vývoje sociálních vztahů mezi muži a ženami

• 2. indonéský bicí nástroj v podobě dvanácti zavěšených s šňůrou spojených kovových desek
https://slovnik-cizich-slov.ab z.cz/…

queer - osoby vymykající se běžným normám lidské sexuality vloženo uživatelem
https://slovnik-cizich-slov.ab z.cz/…

----
Podle odkazu na přehlídku Beaty Rajské se domívám ,že podle názvu jde to, aby gender, která se cítí ženou, byla krásná jako královna, tedy dáma.

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?jirka F Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

:-) Je jedno, že to nic neznamená, pro "ten který je" je to hnus už kvůli obsahu slova gneder ;-) Nejste vy druhý elkon?

Avatar uživatele
Mc Merkurion

...něco to znamenat určitě bude (http://vratislavice101010.cz/… ), ale souhlasím s ním, že to bude stoproúchylný, už jen z toho důvodu, že se neuměj vyjádřit česky, takže za mně hnus !!!

Avatar uživatele
ten který je

Druhý elkon nejsem.Chápu že vás to pohoršilo,ale můžete si zlepšit náladu s vašimi kamarády v některém duhovém pochodu,který zajistí váš guru Hřib.:-)

Avatar uživatele
seraphico

Nebo drag queen?

Avatar uživatele
Pepa25

Nemá to být genderqueer?

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava