jirka F

Co to znamená gender queen?

Řekněte mně to česky.

Nejlepší odpověď
annas

Uvedu významy slov, zkuste spojit. Doslova – pohlaví půodně žena, ale jinak muž, který se chová jako žena, zdobí se atd. Může to být třeba i transvestita, nebo jedinec nerozlišujlící pohlaví – gender – může se cítit jako muž, jako žena, nebo není vyhraněný.

1. queen – quene, přední žena šlechtic; choť krále," také "ženský panovník, žena vládnoucí v ní ze staré angličtiny cwen "královna, žena vládce státu; žena; manželka

Nejde přímo o protějšek krále, ale jako dámu, dokonce šachovou figurka. pěšec se stal „královnou“, Např. v norštině slovo paní = mužské jméno mistr.

Nebo včelí královna – královna „plně vyvinutá včelí samice“, matka úlu, je v obrazném smyslu používána v roce 1807. Myslelo se, že jsou to králové

Později význam „mužský homosexuál“ (zejména jako ženský a okázalý) je jzaznamenán v roce 1924; pravděpodobně jako změna nebo nepochopení pravého , ženství, které bylo v tomto smyslu dříve, ale stalo se t „temným“ zakázaným. .

Cincinnati, Ohio, je Queen City (na západě) Cincinnati, od roku 1835. S odkazem na extra velkou velikost postele (ale obecně menší než má král),

https://www.e­tymonline.com/se­arch?q=queen&ref=se­archbar_searchhint

gender – 1. Pojem, který odkazuje na sociální rozdíly (v protikladu k biologickým rozdílům) mezi muži a ženami, které jsou kulturně a sociálně podmíněné, konstruované, tj. mohou se v čase měnit a různí se jak v rámci jedné kultury, tak mezi kulturami. Jsou předmětem socializace. Závaznost těchto rozdílů tedy není přirozeným, neměnným stavem, ale dočasným stupněm vývoje sociálních vztahů mezi muži a ženami

• 2. indonéský bicí nástroj v podobě dvanácti zavěšených s šňůrou spojených kovových desek
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/gen­der

queer – osoby vymykající se běžným normám lidské sexuality vloženo uživatelem
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?ci­zi_slovo=queer&typ_hle­dani=prefix

Podle odkazu na přehlídku Beaty Rajské se domívám ,že podle názvu jde to, aby gender, která se cítí ženou, byla krásná jako královna, tedy dáma.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

🙂 Je jedno, že to nic neznamená, pro „ten který je“ je to hnus už kvůli obsahu slova gneder 😉 Nejste vy druhý elkon?

Mc Merkurion

…něco to znamenat určitě bude (http://vratis­lavice101010.cz/pro­gram/modni-prehlidka-beata-rajska-gender-queen ), ale souhlasím s ním, že to bude stoproúchylný, už jen z toho důvodu, že se neuměj vyjádřit česky, takže za mně hnus !!!

ten který je

Druhý elkon nejsem.Chápu že vás to pohoršilo,ale můžete si zlepšit náladu s vašimi kamarády v některém duhovém pochodu,který zajistí váš guru Hřib.:-)

seraphico

Nebo drag queen?

Pepa25

Nemá to být genderqueer?