Co to znamená gadžo?

Nejlepší odpověď
annas

Nějak nechápu. Na stejnou otázku odpovídám již potřetí.

Gadžo (vysl. gadžo někdy gádžo) je v romštině označení osoby jiné než romského původu.

Více informací
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gad%C5%BEo
Doplňuji:
Ad ladaadal – v mém odkazu je uvedený původní význam slova. Ale tazatel se ptá na současný význam … viz připomínka u podobného dotazu – „Ještě jednou, dotaz zněl na ČESKÝ A SOUČASNÝ VÝZNAM..“

Další odpovědi
mojitek

je to tak,je to kdokoliv jiný než ciki.Gadžo je i černoch,indi­án,číňan atd. prostě kdokoliv jiný než ciki

zjentek

nerom ,)

anonym

Wiki Ti nefunguje?

gadžo
rómsky výraz pre nerómskeho občana

ladaadal

Co odpovídají ostatní je pouze deformace řeči poslední doby. Prapůvodně mělo označení „gadžo“ význam pána, který dával práci. Prostě člověk, který (blázen) dával cikánům práci byl označen jako gadžo. (vysvětleno ústně cikánským učitelem vyššího věku)

annas

Citovala jsem slova Dr.Axla … 🙂