Loos & Moos

Co to znamená Doporučeně?

Když si něco chci zakoupit na internetu a vyberu způsob dopravy doporučeně tak mi to přijde na danou adresu kde budu muset něco podepsat nebo to přijde na poštu?

Nejlepší odpověď
dejavu

Doporučeně není do vlastních rukou, takže když ti to přijde domů, pošťačka to vydá i komukoliv jinému, kdo je doma. Pokud tam nikdo není, dá ti lístek do schránky a vyzvedneš si to na poště. Firma by ti měla poslat též kód ke sledování zásilky, který zadáš na webu pošty zde https://www.pos­taonline.cz/trac­kandtrace a uvidíš, jak zásilka putuje a kde se nachází. Některé firmy to dělají automaticky, že ti kód zašlou mailem, jiné na vyžádání, jiné na to kašlou. Ale je to užitečné, některé pošty se neobtěžují ani hodit lístek, že máš zásilku na poště a ta se pak po 14 dnech uložení automaticky vrátí zas na odesílací adresu, takže si tu zásilku raději hlídej.

Další odpovědi
Dochy

Dopis/balík bude prokazatelně předán (proti podpisu doma, proti podpisu a občance na poště). Jak píše Marci „pokud tě nezastihnou doma, nechaj lístek“… Na některých poštách se ani neobtěžují s doručováním balíků a vozí s sebou jen ty lístky „adresát nezastižen“ (někdy i v případě, že odesílatel připlatil „balík do ruky“)
Pokud není dopis/balík „do vlastních rukou“ doručovatel ho může nechat na adrese komukoli, předání na poště je trochu přísnější…

marci1

Doporučeně Ti to přijde na Tvoji adresu a musíš to podepsat, pokud Tě doručovatel nezastihne doma, hodí Ti do schránky lístek, kde si máš dopis či zboží vyzvednout.
Doplňuji:
Na které poště. 🙂

anonym

„do vlastních rukou“