dmatejek777

Co to znamená ,,čistý průstřel?"

Nejlepší odpověď
Drap

čistý průstřel je takový, kdy kulka zasáhne tělo na jedné straně a na druhé straně vyletí, aniž by zasáhla některou z kostí.

Další odpovědi
huxa

cílem hladce projdou, způsobí čistý průstřel, o nezasažení kosti, jak uvádí Drap nejde, resp. může ti zasáhnout kost, ale nesmí se o ni zastavit, jen ti v ní udělají díru, což ovšem zatím se ještě nestává, zatím :)

ladaadal

No ještě jsem neslyšel o čistém průstřelu s prostřelenou kostí. Kynetická energie kulky ji při zásahu kosti totálně deformuje a i kdyby vyšla ven, už se nejedná o čistý průstřel, protože v místě, kde kulka z těla vychází je většinou díra jak po granátu. Proto čistý průstřel je vždy ten, kdy kulka vletí do těla, poruší jen měkké tkáně a zase z těla odejde v téměř neporušeném stavu.