fredygrubr

co to znamená asimilovat

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Přizpůsobit někoho něco vizb slovník cizích slov

Další odpovědi
Conchus

Hledej heslo asimilace, např. ve Wikipedii a nauč se hledat ve slovnících a encyklopediích

anonym

No, že by |Nový rok začal „postaru“?
Tetička Wiki je docela chytrá, mohl jsi to najít sám:

Asimilace Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Asimilace (z latinského similis – podobný) je označení pro přizpůsobení jednoho jevu jinému. Užívá se ve více různých situacích a oborech:

Asimilace (biologie) – přijímání a přeměna látek živým organizmem pro výstavbu jeho těla
Asimilace (psychologie) – splývání nových vjemů s dříve osvojenými podobnými představami
Asimilace (učení) – proces začleňování nových poznatků do stávajících
Asimilace (lingvistika) – přizpůsobování hlásek jiným, většinou sousedním; v lingvistice se tak někdy také označuje:
začlenění převzatého slova do nového jazyka
asimilace pádů = skladebná spodoba, tj. atrakce (lingvistika)
Asimilace (Star Trek) – násilné přizpůsobení organismu kolektivnímu vědomí borgů v seriálu Star Trek pomocí nanobotů a bionických implantátů
Asimilace (sociologie) – splynutí jednoho člověka nebo skupiny lidí s většinovým obyvatelstvem
Asimilace (geologie) – pohlcování a zánik úlomků hornin v magmatu
Asimilace dat – v meteorologii metoda umožňující odhadnout stav atmosféry
Asimilace akcií – pohlcení vydaných akcií veřejností
Wikislovník obsahuje slovníkovou definici slova asimilace.

led

ocko odpovedala citátom z wikipédie, k tomu už naozaj niet čo dodať.
Ale uvediem praktický príklad.
Počas nájazdov sa Bulhari pod vedením chána Asparucha se Balkán, kde s tamojšími slovanskými kmeňami uzavreli spojenectvo proti Byzancii.
„Roku 681 byl sjednán mezi Byzantinci a Bulhary mír, čímž se otevřela cesta ke vzniku první bulharské říše. Slovanské etnikum postupně Bulhary asimilovalo, došlo ke splynutí v jeden celek.“
Z pôvodných Bulharov sa vlastne zachovalo len pomenovanie národa a štátu.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bul­ha%C5%99i

Doplňuji:
prepáčte prosím chybu „se Balkán“
správne má byť „dostali na Balkán“
ďakujem.

anonym

to znamená, že si nejsi jistej jestli někoho miluješ, chytrolíne

cochee

My jsme Borg. Budete asimilováni. Veškerý odpor je marný.

alexandra

Správně ocko a Conchus , zase budeme po staru někoho napomínat,
aby si to našel sám,že??
Tak na co tu jsou ty odpovědi?Sám si může najít člověk všechno,na co se tu lidi ptají.To se můžou odpovědi rovnou zrušit.Asi to chtěl slyšet od někoho obyčejně,vlastními slovy a ne heslovitě z Wikipedie nebo ze slovníku cizích slov.Jinak by si to asi našel a neptal se,ne?