ponovotny

co to znamená?

ve zprávách před chvílí hlásili, že firma, která má rekonstruovat dálnici d1 ještě nezačala s pracemi, protože podloží dálnice je jiné, než uvádí projektová dokumentace a zadavatel stavby se nedokáže dohodnout na ceně v souvislosti se skutečnou situací na stavbě. V té souvislosti ředitelství silnic argumetuje tím, že ostatní firmy řeší podobnou problematiku s neopovídajícím podložím a údajně si poradili sami. Znamená to, že firmy které práce provádějí prostě postupují podle projektu a neakceptují horší podloží a výsledkem bude během pár let návrat ke katastrofálnímu stavu dálnice?
Doplňuji:
cochee- proč bohužel? ;) to je přece dobře vědět, že šmejdstva žijou dál a že se nic jentak samo zlepšovat nebude ;) Mě třeba hrozně udivuje, že stát vynaloží obrovské prostředky na geologický průzkum, vypracování projektu a projektant tam namaluje jiný podloží a je to v pořádku a nic se neděje ;) A taky je dost vtipná ta mediální masáž, která to podává jako že nějaká firma si dovoluje narušovat stavbu ;). A je to dobrý vědět i s přihlédnutím k budoucnosti. Vezmi si, že pojedeš za deset let po rozbité a zkroucené d1 a budeš se najednou cítit podvedený a nasraný. Takhle si to odbydeš hned a až tam za deset let pojedeš tak ti to ani nepřijde ;)

Nejlepší odpověď
briketka10

myslím, že je to firmám jedno a na tom
špatném stavu našich silnic se nikdy nic
nezmění ..
Doplňuji:
tady okolo Pardubic a dál vypadaj
silnice i dálnice po zimě i když je
spravujou „záplatujou“ ohromně
takže jako by nic nedělali to jsou
ty prachy vyhozený rovnou z okna..
spravili tu akorát mosty a ty snad
chvíli vydržej než se rozpadnou a
pár vozovek, kde udělali pár kruháků
kdoví proč ??

Další odpovědi
cochee

Asi jsi bohužel udeřil hřebík na hlavičku ☹
Doplňuji:
Bohužel píšu proto: přečti si, cos sám napsal v poslední větě dotazu a v poslední větě „Doplněna:“ právěže si to neodbydu hned, ale až za několik let a pochybuju, že se tím někdo bude za těch několik let zabývat tak, aby to k něčemu vedlo – včetně a hlavně s vyvozením důsledků pro aktéry.

anonym

Projektanti ti na papír hodí cokoliv. Z vlastní zkušenosti vím, že kašlou na to, aby to odpovídalo realitě, normám aj.

mosoj

Kdyby smlouva mezi státem a firmou byla udělána oboustranně správně, tak už firma letí a dostane to jiná. V dnešní době stavbařské stagnace nic těžkého. Problém tkví v tom kdo komu sypal při podepisování smlouvy a hlavně v tom , že se konečně někdo postavil proti praktikám při provádění státních zakázek !!

arygnoc

áno.

ponovotny

mosoj- to říkáš dobře a pokud by to mělo vést k nápravě praktik ve stavebnictví a v zakázkách státu zvlášt tak by to bylo dobré. Já ale dost trpím, když vidím, že místo nápravy stát zneužívá sdělovacích prostředků k manipulování nazorů a hlavně nerozumím tomu jak se ostatní firmy, které opravy na dálnici provádějí mohli vyrovnat s jiným podložím

ponovotny

česílko-když jim takovou práci někdo zaplatí tak se na to nedá nic říct ;), Pokud ale ředitelství silnic přizná v televizi, že projekt neodpovídá skutečnosti, měly by z toho snad být ihned vyvedeny důsledky.

ponovotny

briketka10– firmám je to jedno to je pravda, ale za pár let, až se ta dálnice začne rozpadat tak na nich stát bude vymáhat škodu za špatně odvedenou práci ;), ty firmy se budou hájit, že dodrželi domluvený postup a výsledkem bude jenom, že se teď vyhodí hromada peněz z okna