Co to vlastně je meteroid?

Nejlepší odpověď
melanie

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/me­teroid

Další odpovědi
www

Uživatelka melanie má pravdu.
Gecco se mýlí, meteorit je meteroid, který dopadl na zem (viz Wiki).

gecco

Těleso velikosti (v průměru) od cca mm po cca 100 m (nad 100 m jsou tato tělesa obvykle označována jako ´planetky´), která se pohybují naší sluneční soustavou.
Také se jim říká meteority…
😉
Pokud by takové těleso vlétlo do atmosféry Země, je označováno za meteor, v případě většího meteoritu by šlo o bolid (jasně zářící meteor – těch malých, o velikosti v řádu mm, denně do naší atmosféry vletí statisíce).
Doplňuji:
Omlouvám se za poněkud ´zplantanou´ odpověď, opravuji (WWW – díky za upozornění)…
😉
Tělesa velikosti (v průměru) od cca mm po cca 100 m (nad 100 m jsou tato tělesa obvykle označována jako ´planetky´), která se pohybují naší sluneční soustavou.
😉
Pokud by takové těleso vlétlo do atmosféry Země, je označováno za meteor, v případě většího meteoroidu by šlo o bolid (jasně zářící meteor – těch malých meteorů, o velikosti v řádu mm, denně do naší atmosféry vletí statisíce).
Pokud je těleso natolik velké, že dopadne na povrch Země (neshoří v atmosféře), jde o meteorit.