Avatar uživatele
leachim

Co to slovo znamená??

Co znamená slovo: Noob

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? quentos, dědapetr před 4055 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
quentos

slangová zkrácenina slova "newbie" - nováček. Jedná se o běžnou nadávku mezi pařiči PC her (přeložme to třeba jako "zelenáč" - něco jako byl na Divokém západě greenhorn).

http://www.forbes.com/…

baghira: definice tomuto překladu zhruba odpovídá - na wiki jsem původně šel taky, jenže stačilo mi tam vidět tu šílenou hrubku v definici tohoto slova v tomto zdroji a radši jsem zdrhl k jiným zdrojům :{/>

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Noob (slang. núb, noobie) je označení pro člověka, který dělá nějakou činnost, ve které není sběhlý, dělá jí poprvé nebo kterou neumí.

Zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/N oob

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Noob je slangový termín pro začínající nebo nově příchozí , nebo někdo nezkušený v každém povolání nebo činnosti. Současné využití je především odkazovat na začátečníka nebo nové uživatele počítačů, často se o Internet činnosti, jako je on-line hraní , nebo Linux používat. To může mít hanlivé konotace, ale je také často používá pro popisné účely pouze bez hodnocení.
Termín má původ je nejistý. Nejstarší používá pochází pravděpodobně do konce dvacátého století v USA vojenském žargonu, ale možná předchůdce termíny jsou již mnohem dříve. Variantní formy podstatného jména jsou Newby a newbee, zatímco příbuzný termín noob je často používán v on-line her.

Zdroj: internet

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek