Rokio

Co to přesně znamená, když se o někom řekne, že je neschopný?

Každý člověk má nějaké schopnosti. Podle mě není na místě, aby se používalo toto označení, jelikož každá osoba něco umí.

Můžete také uvést nějakou situaci, kdy se o některém člověku dá říct, že je neschopný?

Nejlepší odpověď
Edison

Tak víš co. Většinou se toto označení používá v souvislosti s něčím konkrétním.

Další odpovědi
autacek

Obyčejně se tak děje u věcí, u kterých se očekává, že bys je měl mentálně, odborně, či i fyzicky zvládnout, ale skutečnost je naprosto odlišná.

Pokud však toto pronese doktor, v souvislosti s prací, tedy že jsi práce neschopný, lze se takové neschopnosti někdy zbavit třeba jen vyléčením rýmičky.

annas

Slchopnosti jsou vlastnosti, pomocí nichž člověka realizcuje, vykonává určitou činnost.

Ano, každý člověk něco umí, má schopnosti, ale ne na všechno. Ovládání chytrých mobilů, PC, obsluha přístrojů atd. Domníváte se, že každý to zvládne?

Nebo někdo neumí práci organizovat, nadělá zmatky.

Třeba v kuchaři v restauraci. Jsou všichni schopní uvařit vynikající jídlo, které by uspokojilo většinu strávníků?

  1. Třeba neschopný pracovník je ten, který není schopný vykonávat svou práci, protože jí nerozumí, nemá na ni kvaliifikaci atd.
  2. Někdo je neschopný pohybu – má třeba zlomenou mohu, vůz je neschopný jízdy – vypověděla třeba spojka atd.

ivzez

To závisí na souvislosti, v níž někdo tento výraz použije.
Většinou to bývá v souvislosti s některou konkrétní činností.