štamgast

Co to přesně znamená, když se někdo chová jako slepice?

Nejlepší odpověď
annas

Slepice se užívá jako hanlviý vrýaz převážně pro pojmenování ženy ve významu: bez rozhledu, hloupá atd.

Jinak jsou významy různé.

Chová se jako slepice = chová se jako kvočna, která se o kuřata, žena tedy o děti.
nebo opak chová se hloupě, nechápavě, omezeně.
Když je zmoklá jako slepice = tváří se ztrápeně.
Chodí spávat s slepicemi =´brzy.
Kdáká jako slepice = mluví do všeho, často zbytečně.

"Láska ženě dala křídla. Je z ní slepice.“ (Aforismus J. Sobotka)
Doplňuji:

Chová se jako slepice = chová se jako kvočna, která se stará o kuřata, žena tedy o děti, je v domácnosti..

Nevěděla jsem, že slepice, slepička je i argotický výraz pro vojáka, též slépka, šlépka – srovnání s francouzským argotickým piou-piou = pěší voják.

Původ přeneseného významu je možný od toho, že vojáci kradli po vesnicích slepice. Spíš ale podle od chocholu na přilbách.

SNČ – kolektiv autorů.

víc diskuse

Další odpovědi
zzzlatokopka

Nic zvláštího, chová se stejně jako já:-DDD

anonym

Ber to ironicky:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=j4UpBVN-qE8

zjentek

  1. důležitý je pochopit, že slepice je samice
  2. viděl jsi někdy někde na poli nebo na stromě větší hejno ptáků, jak štěbetaj? Tak to jsou jenom samice, žádnej „kohout“ tam není
  3. viděl jsi někdy ženský, jak se jich na návsi sleze větší množství?

Doufám, žes na to přišel sám ;)

marci1

Hanlivě : hloupá žena. 🙂
http://cs.wik­tionary.org/wi­ki/slepice

dejavu

Obvykle se tímto příměrem označuje chování neúčelné, panické, zmatečné, nepromyšlené, zmanipulované, vysoce emocionální a přízemní, bez nadhledu, primitivní.