Co to porad " strasi " s tim zvysenim DPH ? Z kolika na kolik ? A bude to mit vliv – zdrazi se i starsi byty – panelakov

Nejlepší odpověď
Hlada

Koupě a prodej starších bytů se v drtivé většině děje mezi nepodnikateli, neplátci DPH. Z takového prodeje a koupě se DPH neplatí. Jiná situace by byla, kdyby byt prodával majitel, který by byl plátcem DPH.

Další odpovědi
Miroslavst

Na co to bude mít vliv? Na všechno.
Dnes stojí potravina s 10% DPH třeba 15Kč a potom to bude o 9–10% víc.
Tak stejně další služby, které jsou dnes ve snížené skupině 10%.
Vlastně všechny potraviny jsou v 10%DPH, takže, rýže, mléko, maso apod.
To je ti málo?
Vše podraží o 9–10%. A to minimálně.

dědapetr

Zdraží vše co není v 20% DPH například vodné, teplo potraviny,léky,at­d.Jsou věci které 10% DPH ty všecny zdraží až na 7 položek.