Jikra

Co to po mě chtějí?

Co mám dělat když se po mě chce abych „srazil kufry“?

Nejlepší odpověď
annas

Abyste se postavil do pozoru. Užívalo se na vojně – vojín srazil kufry a zasalutoval …

Další odpovědi
Drap

Údajně vzniklo ze zvuku , který vydávaly ty půllitry , když se srazily k sobě. Obdobně měl znít zvuk ,který vydal kufr, když se převrátil. V té době bylo i spousta kufrů z kůže.

pusinka50

Přenesený význam je, abys s něčím přestal v mluveném slově. Ve smyslu „sraž kufry“ a přestaň kibicovat, sraž kufry a přestaň to toho mluvit, když tomu nerozumíš…