Kelt

Co to může být za látku? Jaké může mít složení?

Když jsem čistil plynový sporák s elektrickým zapalování a oddělal jsem kryt hořáků, našel jsem v každém trochu bílého prášku Zatím jsem neprováděl analýzu, protože doma nemám příslušné chemikálie. Napadá někoho, co by to mohlo být? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Kepler

Tipoval bych to na nějakou vypálenou anorganiku. Surový zemní plyn obsahuje vodu a prachové částice, proto se před distribucí musí čistit. Jak známo, žádné čištění není dokonalé, takže nějaký prach i rozpuštěné soli ve vodě tam zůstávají. Je to ale jen moje domněnka.
https://www.eon-distribuce.cz/cla­nek/distribuce-zemniho-plynu-1-cast

Další odpovědi
Hufnágl

Nebyl sporák čištěný nějakým práškovým čističem?