NonClockwork

Co to může být za geografickou záhadu?

Občas si projíždím ve volném čase Google earth a nedávno jsem narazil na tuto oblast: http://postim­g.org/image/gb5ws5xx3/
Nachází se v Číně v poušti Taklamakan. Vypadá to buď jako chyba googlu, nebo je to nějaká, člověkem vytvořená, účelová zástavba? Nahrané fotky kolem místa jsou docela zvláštní a nedávají mi smysl. Souřadnice jsou uvedeny vpravo dole pro ty, co jsou podrobněji zvědaví.

Odpovědi
Shaohao

zajímavé, chvilku jsem bádal – jedná se o slanisko v Lob-nor

arygnoc

skúste tú čínsku hatlamatilku (z toho obrázka sa to nedá kopírovať) hodiť do gúglu (inak odkaz by mohol viesť aj priamo z mapy) – pri troche šťastia tam nájdete popis aj v rozumiteľnom jazyku (resp. využiť prekladač).